КСУ прибрав перепону для отримання виплат при народженні дитини

Сьогодні Конституційний Суд визнав неконституційним 7-й абзац 9-ї частини статті 11 закону "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", згідно з яким виплати допомоги при народженні дитини припиняють "у разі виникнення інших обставин"
Depo.Гроші
10 червня 2016 13:33
ФОТО: depo.ua

Відповідним рішенням завершився розгляд позову уповноваженого Верховною Радою України з прав людини, передає depo.ua з посиланням на "Лівий берег".

На думку суддів, таке неконкретне формулювання створює можливості довільного втручання органів державної влади в право особи на отримання державної допомоги при народженні дитини.

"Законом встановлено дискреції (можливість діяти на свій розсуд, - ред.) органів державної влади у вирішенні питання про припинення виплати зазначеної допомоги, однак чітко не визначено її межі", - зазначається в рішенні суду.

Відповідна норма тепер втрачає чинність.

Тому відтепер виплату допомоги при народженні дитини можуть припинити, лише якщо: одержувач втратив батьківські права, якщо в нього забрали дитину без позбавлення батьківських прав, якщо дитина тимчасово влаштована на повне державне утримання, якщо одержувач втрачає повноваження опіки над дитиною, якщо одержувач використовує допомогу не за призначенням.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші