Кримська влада хоче вибити з Китаю $ 14 млн, призначені України

Китайська Народна Республіка в даний час заборгувала кримським суднобудівним заводам майже $ 14 млн
Depo.Гроші
24 листопада 2014 16:38
ФОТО: depo.ua
Кримська влада хоче вибити з Китаю $ 14 млн, призначені України
Кримська влада хоче вибити з Китаю $ 14 млн, призначені України

Про це повідомив сьогодні на прес-конференції міністр промислової політики Криму Андрій Скринник. З них $ 11,2 млн - це борг заводу «Море», передає ДеПо з посиланням на ТАСС.

«У Китай були поставлені два «Зубра» (десантний корабель на повітряній подушці), - уточнив Скринник. - Не розрахувалася китайська сторона остаточно за виконання робіт по другому кораблю, який був переданий і сьогодні знаходиться в користуванні військово-морських сил КНР».

За словами міністра, в даний час ведуться тристоронні переговори між Росією, КНР та Україною, щоб борг Китаю за контрактом був виплачений безпосередньо заводам, а не компанії «Укроборонпром».

«Переговори досить непрості, і якщо є розуміння китайських колег, то компромісу з українськими колегами поки досягти досить складно, - додав Скринник. - «Укроборонпром» займає позицію, що поки Крим був у складі України і підприємства були українськими, тому гроші за контракт повинен отримати «Укроборонпром».

За словами міністра, Китай припинив виплату грошей українській стороні, «розуміючи і приймаючи законність вимог РФ і підприємства «Море».

Як повідомляв ДеПо, наприкінці червня призначене Путіним уряд окупованого Криму націоналізував Феодосійську суднобудівну компанію «Море».

Нагадаємо, в 2009 році Україна уклала контракт з КНР на будівництво та поставку малих десантних кораблів на повітряній подушці (МДКПП), який став найбільшим контрактом військового кораблебудування за час незалежності.

Його обсяг оцінюється майже в $ 350 млн.

У рамках контракту Феодосійська суднобудівна компанія повинна була поставити чотири кораблі, з яких два кораблі повинні були бути побудовані в Україні, а два - в КНР за участю українських фахівців.

Рішенням уряду України в липні 2012 року 100% -ний держпакет акцій ФСК «Море» переданий в управління держконцерну «Укроборонпром».