Кримчан хочуть напоїти дощовою водою зі штучних хмар

В умовах, коли Крим не отримує дніпровську воду з Північно-Кримського каналу, який на 85% забезпечував потреби півострова, окупаційна «влада» намагається знайти їй альтернативу

Кримчан хочуть напоїти дощовою водою зі…

Про це повідомляє ДеПо з посиланням на «ВВС-Україна».

Відзначається, що серед найбільш часто обговорюваних останнім часом ідей - стимулювання штучних опадів і опріснення морської води.

Обговорюваний раніше проект будівництва водопроводу з Кубані відхилений через дорожнечу.

Так званий міністр екології та природних ресурсів Криму Геннадій Нараєв заявив, що його відомство почало переговори з фахівцями на предмет можливості виклику на півострові штучних опадів.

«Ведуться переговори з фахівцями з Ленінградської області, які мають досвід отримання штучних опадів», - сказав він.

Вчені пропонують забезпечувати запас води в кримських водосховищах шляхом впливу спеціальними реагентами на хмари з літаків, а також шляхом застосування наземних аерозольних генераторів, які прискорюють процес утворення дощових хмар.

Співробітник відділу активного впливу і динаміки атмосфери Центральної аерологічної обсерваторії РФ Микола Крутіков впевнений, що завдяки цій методиці обсяг опадів на півострові можна збільшити мінімум на 30%.

«Обсяг отриманої прісної води може скласти 500 мільйонів кубометрів, а це відповідає обсягам води, які надходили з Дніпра через Північно-Кримський канал», - розповів він.

Кримські екологи критично ставляться до ідеї впливу на гідрометеорологічні процеси. На їх думку, це може зашкодити унікальній природі півострова.

«Я завжди був опонентом цієї служби, тому що це вносило непередбачуваний процес, коли десь дуже порожньо, а десь дуже густо», - вважає голова організації «Екологія і світ», президент Кримської академії наук Віктор Тарасенко.

Проблема дефіциту прісної води, особливо для приморських регіонів Криму, може бути вирішена за допомогою будівництва станцій з опріснення морської води, заявив в середу так званий «голова» Криму Сергій Аксьонов.

За його словами, до кінця року в окремих населених пунктах буде реалізовано декілька пілотних проектів по створенню опріснювальних станцій.

У громадській екологічній раді Севастополя вважають проект з опріснення морської води нереальним через значну дорожнечу методики. Так, вартість подібного проекту в США з виробничою потужністю 1,9 млн кубічних метрів води на добу склав 300 млн доларів.

Як повідомляв ДеПо, Крим засихає без дніпровської води. Запасів прісної води в Криму вистачить до кінця осінньо-зимового періода.

До анексії півострова Росією вода надходила на півострів через Північно-Кримський канал від Дніпра. Проте 26 квітня Україна повністю припинила подачу води на півострів.

У відповідь на це Росія запропонувала Україні підписати договір про авансову оплату води. У травні Україна підвищила ціни на воду в 50 разів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme