Крупний зернотрейдер має намір перевірити «Енергобанк» на виконання зобов'язань

Іноземна компанія-зернотрейдер, що входить в 10-ку найбільших світових трейдерів, має намір звернутися до Національного Банку України та інших контролюючих органів України зі скаргою на грубе порушення ПАТ «Енергобанк» своїх зобов'язань перед клієнтами
Depo.Гроші
22 січня 2015 17:29
ФОТО: depo.ua
Крупний зернотрейдер має намір перевірити «Енергобанк» на виконання зобов
Крупний зернотрейдер має намір перевірити «Енергобанк» на виконання зобов'язань

За словами голови наглядової ради групи компаній «Прометей», Рафаеля Горояна, в рамках розвитку ситуації між ПАТ «Енергобанк» і ТОВ «Прометей» - зерноторгова компанія», третій учасник угоди, іноземна компанія-партнер також має намір звернеться до регулятора та інших контролюючих органів України з питанням перевірки виконання ПАТ «Енергобанк» зобов'язань перед клієнтами. Оскільки, згідно з інформацією іноземної компанії, назва якої поки не розголошується, станом на 22 січня 2015року повернення коштів за вказаним платежем на її рахунок не здійснено. Хоча запит на повернення коштів платника був відправлений компанією «Прометей» у ПАТ «Енергобанк» ще 12 січня 2015 року, йдеться у прес-релізі компанії.

Затримку операцій з коштами «Енергобанк» пояснює відсутністю коштів в іноземній валюті на своєму кореспондентському рахунку, а затримки в проведенні операцій - процедурою зміни власника. При цьому, у відповідь на претензії ТОВ «Прометей» - зерноторгова компанія» до ПАТ «Енергобанк» в пресі, затримки у проведенні платіжних операцій технічними, банк пояснив «впровадженням новітніх технологій з управління банківськими операціями», які були прогнозовані новими власниками на етапі переговорів щодо покупки, що не відповідає дійсності, оскільки питання наявності коштів в активах банку ніяк не пов'язано зі зміною алгоритму проведення операцій при роботі з клієнтами.

«Очевидно, у ПАТ«Енергобанк» є проблеми з виконанням зобов'язань не тільки з українськими, а й іноземними контрагентами», - вважають у компанії.