Кропачов зупинив західний вугільний басейн (ДОКУМЕНТ)

Власник компанії "Укрдоінвест" Віталій Кропачов продав державної енергогенеруючої компанії "Центренерго" весь необхідний їй до кінця року обсяг вугілля, залишивши державні вугільні шахти Західного вугільного басейну без можливості збуту вугілля

Про це повідомили джерела, інформує Depo.ua з посиланням на "ДС".

Українське енергетичне вугілля, як правило, не знаходить збуту на експорт через його низькі якісні характеристики, тому єдині його покупці - вітчизняні теплові електростанції. При цьому шахти західного вугільного басейну, що знаходяться у державній власності, найчастіше зазнають труднощів зі збутом продукції.

Згідно з біржовим бюлетенем Української енергетичної біржі, 22 квітня були проведені торги з продажу вугілля, на які свою продукцію представила тільки ТОВ "УСІ ТРЕЙДИНГ". Внаслідок чого, як свідчить документ про результати торгів, компанія "УСІ ТРЕЙДИНГ" продала 1,7 млн ​​тонн вугілля за ціною 2,6 тис. грн за тонну. Річна потреба "Центренерго" у вугіллі складає близько 4 млн тонн.

За даними з відкритих джерел, бенефіціаром ТОВ "УСІ-Трейдинг", як і "Укрдонінвест" є Віталій Карпачова, власник шахти "Краснолиманська" і збагачувальної фабрики.

Нагадаємо, у грудні 2018 року Фонд держмайна планував провести конкурс з приватизації "Центренерго", проте конкурс не відбувся, оскільки два учасники конкурсу - ТОВ "Укрдонінвест" і Виробниче унітарне підприємство "нафтобітумних завод" - не були допущені до участі в конкурсі через неправильно поданої документації.

Уже через тиждень після зриву конкурсу по приватизації "Центренерго" Віталій Карпачова в інтерв'ю "Українській правді" підтвердив, що зацікавлений в придбанні "Центренерго", і зазначив, що також хоче збувати своє вугілля на ТЕС цієї компанії: "Мені потрібно, щоб підприємство купувало вугілля і я за це отримував гроші ", - сказав він.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна