Криза змусила стартапи переорієнтуватися на глобальний ринок

Спад економіки, з одного боку, змушує тугіше затягнути пояси, з іншого - відкриває нові можливості для підприємців. Про перспективи для бізнесу в кризу і про багато іншого говоритимуть на iForum-2015, найбільшої конференції для інтернет-діячів у Східній Європі. Денис Довгополий, ведучий потоку Стартапи / E-commerce, розкриває найбільш важливі особливості програми заходу
Depo.Гроші
13 квітня 2015 14:00
ФОТО: depo.ua
Криза змусила стартапи переорієнтуватися на глобальний ринок
Криза змусила стартапи переорієнтуватися на глобальний ринок

Конференція iForum вперше проходить в настільки важких економічних і політичних умовах. Наскільки складно проходить підготовка до конференції в 2015 році?

- У минулому році було значно складніше. Сьогодні ситуація важка, але хоча б є визначеність, а рік тому взагалі було незрозуміло, куди все рухається.

Як змінилася аудиторія iForum в останні роки?

- Аудиторія за останні роки дуже змінилася. Якщо в 2013 було майже 8 тисяч учасників, то в минулому - близько 5 тисяч. Цього року, думаю, буде трохи більше. Хоча відвідувачів стало менше, зате прийшла більш якісна аудиторія: люди які не просто цікавляться, а які живуть цим.

Можете сказати, як поточні події вплинули на бізнес-середовище стартапів?

- За останній рік на ринку відбулися деякі зміни. По-перше, більшість стартапів переорієнтувалися з місцевого ринку на світовий. На місцевому ринку грошей немає, тому піднімати будь-які проекти з будь-якою моделлю монетизації вкрай важко. В результаті дуже багато проектів переорієнтувалися на США та Європу. По-друге, змінився склад інвесторів. У кризу прийшли люди, у яких є гроші, але вони не знають, куди їх вкласти. Таких людей небагато, але вони є. Інвестувати $ 50, $ 100 або $ 200 тисяч в нерухомість зараз нерозумно, в покупку землі - тим більше, а фондового ринку у нас немає.

З іншого боку, зараз ринок у нас настільки розвинений, що з'явився інтерес до створення нових фондів. За останні 16 місяців на ринку з'явилося більше 10 нових інвестиційних структур. Відповідно, у стартапів з'явився доступ до капіталу.

Форум інтернет-діячів (iForum) - найбільша офлайн-конференція Україні та Східної Європи. Форум є громадським рухом, створеним групою ентузіастів, і присвячений проблемам розвитку Інтернету. Проходить щорічно у квітні, починаючи з 2009 року. У 2011 кількість учасників - 3743 осіб - було визнано рекордним для профільних оффлайн-заходів Уанету, в результаті чого iForum був визнаний Національним реєстром рекордів найбільшою конференцією в Україні. У 2012 році його відвідали 5576 осіб, а в 2013 - понад 7 тисяч осіб.

Мітки: криза