ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Кредитори хочуть переглянути умови реструктуризації боргу України, - Bloomberg

Група кредиторів України, власників облігацій, термін погашення яких спливає вже у 2015 році, виступила за перегляд умов попередньої домовленості про реструктуризацію боргу
Depo.Гроші
9 вересня 2015 21:25
ФОТО: depo.ua

Про це пише depo.ua з посиланням на Bloomberg.

Як зазначається, кредитори, чиї інтереси представляє американська юридична компанія Shearman & Sterling, вважають раніше узгоджений варіант врегулювання боргового питання "нечесним".

Згідно з умовами угоди, в обмін на списання 20% тіла боргу і відстрочку погашення облігацій кредитори мають отримати пакети спеціально випущених цінних паперів VRI (Value Recovery Instrument), за якими їм за певних умов буде виплачуватися своєрідна компенсація. Зокрема, невдоволення викликав порядок розподілу VRI, котрий, як вважають незадоволені, ущемляє інтереси власників тих українських облігацій, термін погашення яких настає вже у 2015 році.

"Передбачається, що всі власники облігацій отримають однакові пакети нових паперів. Наші клієнти вважають такий підхід несправедливим, оскільки для облігацій з погашенням у 2015 р. відстрочка може скласти більше восьми років, тоді як для інших облігацій вона складе лише близько півроку", - йдеться в повідомленні Shearman & Sterling.

Втім, компанія не розголошує імена кредиторів, інтереси яких вона представляє, і те, яку частку українських облігацій вони контролюють. При цьому відомо, що вже до кінця вересня 2015 р. Україна повинна погасити облігації на суму 500 млн доларів, а в жовтні - ще на 600 млн євро. Як пише Bloomberg, частина "вересневих" облігацій належить фонду Franklin Templeton, який очолює комітет кредиторів, з яким раніше вів переговори український Мінфін, проте невідомо, хто контролює інші папери.

Остаточно затвердити угоди про реструктуризацію боргу у 18 млрд доларів влада України планує в середині вересня, проте розбіжності серед кредиторів загрожують зривом угоди. Щоб домовленість набула чинності, на її підтримку мають виступити не менше 75% учасників зборів, у яких візьмуть участь не менше двох третин кредиторів.

Нагадаємо, сьогодні Кабмін зареєстрував законопроекти, необхідні для завершення реструктуризації боргу України.

Більше новин читайте на Гроші.depo.ua