Кононенко закликав не чекати податкового кодексу у цьому році

Цього року новий податковий кодекс не буде прийнятий Верховною Радою України

Про це заявив заступник глави фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Кононенко в інтерв'ю "Сегодня", передає depo.ua.

"Що стосується податкової реформи, на Нацраді реформ за участю президента було презентовано дві концепції: Мінфіну та Комітету з питань податкової та митної політики ВР. Комітетом була представлена ​​так звана реформа Южаніної (глава цього комітету Ніна Южаніна. - ред.), про яку зараз так багато говорять. Згодом "реформу Южаніної, під якою підписалися більше 100 депутатів, зареєстрували в Раді. А Мінфін свій проект так і не зареєстрував. Я твердий прихильник ліберальної реформи і вважаю, що її потрібно проводити. Але на сьогоднішній день ми знаходимося під програмою МВФ, і не враховувати його позицію, безумовно, не можемо. На рівні комітету було проведено ряд консультацій з МВФ. Були висловлені (Фондом. - авт.) побоювання щодо можливих розривів у бюджеті. У чому ключові суперечки? По-перше, складно прорахувати ефект детінізації. По-друге, терміни виведення бізнесу з тіні після введення ліберальної реформи ... Істина десь посередині. Я впевнений, може, через рік-два ми прийдемо до ліберальної податкової реформи", - зазначив він.

Кононенко підкреслив, що в країні необхідно створити умови, при яких не платити податки буде невигідно.

"І потім, паралельно зі зростанням економіки, соцстандартів і рентабельності для бізнесу, їх поступово підвищувати. Природно, ввівши мораторій на перші 3-5 років, протягом яких ставки податків підвищувати не будуть", - зазначив депутат.

"Ефект детінізації, який прорахований, - 50-60 млрд грн. Є інша позиція, що цей ефект буде лише 10-12 млрд грн. І то через рік. Тобто, якщо буде ліберальна реформа, цифри можливого розриву бюджету коливаються від самого песимістичного варіанту в 200 млрд грн до самого оптимістичного, з урахуванням жорсткого скорочення витрат, - 15-20 млрд грн. Що стосується ПДВ: МВФ каже, що, знижуючи ПДВ, ми не будемо стимулювати бізнес, збільшуючи зарплату кінцевого споживача. МВФ каже: замість того, щоб знижувати ПДВ, наведіть порядок з адмініструванням податків, приберіть податкові ями і стягувати той ПДВ, які є, у повному обсязі. З цим складно сперечатися. Я буду переконувати фракцію голосувати за узгоджену з МВФ позицію. Від програми фінансування МВФ ми на сьогодні відмовитися не можемо", - розповів Кононенко.

Він зазначив, що в грудні буде підготовлений узгоджений проект Податкового кодексу і бюджет, розрахований на оновленій податковій базі (тобто за старим кодексом).

"Вже зрозуміло, що в цьому році нового Податкового кодексу не буде - будемо приймати поправки до старого. Новий кодекс, навіть якщо б він був, неможливо приймати за один місяць до початку наступного податкового року", - сказав заступник голови фракції БПП.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme