Конгрес США може не дозволити скоротити фіндопомогу для України, - Гербст

Серйозне скорочення новою адміністрацією США програм фінансування зовнішньої підтримки, в тому числі понад 68% для України, може не пройти процедуру затвердження в американському Конгресі

Про це розповів екс-посол США в Україні, нині директор Євразійського центру ім. Діну Патрісіу "Атлантичної ради" Джон Гербст, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Адміністрація Трампа зайняла офіс з вузьким розумінням наших потреб національної безпеки", - відповів колишній високопоставлений дипломат на запитання, чи створює скорочення зовнішньої підтримки США ризики для Вашингтона втратити свій вплив в інших регіонах.

Експерт підкреслив, що Конгрес США "краще розуміє важливість сильного дипломатичного корпусу та програм допомоги в питаннях (американської, - ред.) безпеки". Це ж можна сказати про міністра оборони Меттіса і американських військових, додав Гербст".

У лютому цього року, коли Трамп вперше озвучив ініціативу скоротити на третину бюджет Держдепартаменту США 121 генерал і адмірал підписали відкритий лист із закликом зберегти належне фінансування дипломатії в інтересах нацбезпеки.

"Держдепартамент, USAID, Millennium Challenge Corporation, Корпус миру і інші агентства розвитку є критично важливими для запобігання конфліктів та скорочення потреби ставити наших військових в небезпечні умови", - зазначалося в листі.

При цьому були наведені слова Джеймса Маттіса, сказані ним ще на посаді голови Центрального командування США: "Якщо ви не повною мірою фінансуєте Держдепартамент, я змушений буду купувати більше боєприпасів".

У цьому зв'язку ініціатива Трампа заощадити на програмах зовнішньої допомоги зустріне опір, вважає Гербст, і, перш за все, вона не знайде підтримки в американському Конгресі.

"З цієї причини Конгрес, швидше за все, зменшить скорочення програм зовнішньої допомоги США. Це також повинно стосуватися і України", - зазначив екс-посол США.

Нагадаємо, 25 квітня видання Foreign Policy опублікувало робочий документ, який підтвердив наміри нинішньої адміністрації істотно скоротити допомогу країнам, що розвиваються, в тому числі Україні на 68,8%

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Гроші