Компанія «сім'ї» Януковича зубами вчепилася у видобуток газу - ЗМІ

Компанія «СПК-Геосервіс», що є «прокладкою» Януковича-Ставицького, має намір продовжувати брати участь у видобутку сланцевого газу
Depo.Гроші
6 грудня 2014 10:56
ФОТО: depo.ua
Компанія «сім
Компанія «сім'ї» Януковича зубами вчепилася у видобуток газу - ЗМІ

Як пише в сьогоднішньому випуску «Дзеркало тижня», ще з весни 2014-го постмайдановская влада, зокрема Держгеонадра, за словами її голови Дмитра Кащука, намагається розплутати клубок проблем, утворений привілейованими колись надрокористувачами, як ТОВ «Голден Деррік», ТОВ «СПК-Геосервіс» і їм подібними, передає ДеПо.

Автор статті стверджує, що навмисне створені юридичні колізії уповільнюють справу. Як відомо, ситуація навколо газової «прокладки» Януковича-Ставицького «СПК-Геосервіс» тягнеться вже тривалий час.

Ще навесні екс-міністр Мохник впевнено заявляв, що в уряду є чотири варіанти вирішення проблеми 10-процентної частки ТОВ «СПК-Геосервіс» в УРП з Shell по Юзівській площі на користь державної компанії. Однак, як з'ясувалося, це питання досі так і не вирішилося.

«Ні на один запропонований варіант викупу/обміну свого пакету не погоджуються. Там начебто і керівництво змінилося, але вони все одно кажуть, що «дуже хочуть допомагати Україні видобувати газ», - сказав в інтерв'ю ZN.UA глава Держгеонадр Дмитро Кащук.

За його словами, навіть незважаючи на те, що Shell призупинила проект через форс-мажорні обставини - військових дій на частини ліцензійної площі, «ми змушені продовжувати пошук компромісного рішення цивілізованим шляхом, розуміючи, що за цим спостерігають потенційні інвестори», - зазначив він.

«СПК-Геосервіс» була створена трьома геологами - Сергієм Стовбою, Оксаною Хрящевською та Ігорем Попадюком - в 2007 році. Однак на ринку висловлюються припущення, що насправді вона є ширмою для оточення колишнього президента Віктора Януковича. Договір з Shell про видобуток сланцевого газу був підписаний у січні 2013 року, з Chevron - в листопаді.