Компанія Коломойського хоче стягнути з України $180 млн

JKX Oil & Gas просить міжнародний арбітражний суд стягнути з України $180 млн як компенсацію за нібито завищену рентну плату за користування надрами, яку оплачувала приналежна їй українська компанія «Полтавська газонафтова компанія», починаючи з 2011 року
Depo.Гроші
16 лютого 2015 11:04
ФОТО: depo.ua
Компанія Коломойського хоче стягнути з України $180 млн
Компанія Коломойського хоче стягнути з України $180 млн

Про це йдеться в повідомленні компанії на Лондонській біржі, пише depo.ua з посиланням на «Украинские новости».

«JKX шукає компенсації за втрати, які вона понесла в результаті порушення договірних зобов'язань України, в тому числі відмови України від гарантування «справедливого і рівного» режиму для інвестицій компанії», - сказано в повідомленні JKX.

Зокрема, JKX просить погасити більше 180 мільйонів доларів, яку приналежна їй українська компанія нібито переплатила в якості рентної плати за користування надрами, починаючи з 2011 року.

У повідомленні наголошується, що арбітражний розгляд було ініційовано проти України відповідно до договору до Енергетичної хартії і двосторонніми угодами про захист інвестицій, укладених Україною з Великобританією та Нідерландами.

У повідомленні також зазначено, що арбітраж Торгової палати Стокгольма 14 січня 2015 року виніс рішення, яким зобов'язав Україну утриматися від стягнення з приналежної JKX Oil & Gas української компанії плати за користування надрами при видобутку газу в розмірі вище 28% (замість нинішніх встановлених податковим кодексом 55% при видобутку на глибині до 5000 м).

Як повідомлялося, британська JKX Oil & Gas plc, блокуючий пакет в якій належить структурам Ігоря Коломойського і його партнера Геннадія Боголюбова, також володіє активами в Угорщині та Словаччині. Основним активом JKX Oil & Gas в Україні є «Полтавська газонафтова компанія», що займається видобутком вуглеводнів на Ігнат'ївському, Молчановському, Ново-Миколаївському, Руденківському, Заплавському, Єлизаветівському, Червоноярському, Східному родовищах у Полтавській області.

JKX Oil & Gas також має ліцензії на нафтогазові ділянки в Грузії, Болгарії, Туреччині, Італії, США та Росії.

Верховна Рада встановила на постійній основі ставки сплати за користування надрами для видобування природного газу, що реалізується не для потреб населення, на рівні 55% (для газу з покладів до 5 км) і 28% (для газу з покладів понад 5 км).