Комітет Ради схвалив урізання виплат працюючим пенсіонерам

Сьогодні комітет Верховної Ради з питань соціальної політики рекомендував депутатам прийняти за основу запропонований Кабінетом Міністрів законопроект про пенсійне забезпечення, яким, зокрема, передбачається скорочення виплат працюючим пенсіонерам
Depo.Гроші
26 лютого 2015 14:33
ФОТО: depo.ua
Комітет Ради схвалив урізання виплат працюючим пенсіонерам
Комітет Ради схвалив урізання виплат працюючим пенсіонерам

Відповідне рішення прийнято на засіданні комітету, передає «Укрінформ».

Голова комітету Людмила Денисова зазначила, що в законопроекті є низка непопулярних положень, тому вона не береться прогнозувати результати голосування в сесійній залі.

За словами голови Пенсійного фонду Олексія Зарудного, який також брав участь у засіданні, прийняття цього законопроекту скоротить дефіцит бюджету.

«Якщо будуть прийняті закони в пакеті, то Пенсійний фонд буде збалансований по всіх виплатах, ми забезпечимо всі необхідні витрати. Якщо буде прийнятий закон, то будуть внесені відповідні зміни до бюджету Пенсійного фонду, тобто дефіцит бюджету буде зменшений, і витрати будуть зменшені на 3,9 млрд», - сказав Зарудний.

Як повідомляв depo.ua, в урядовому законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про пенсійне забезпечення» (№2212) пенсії працюючим пенсіонерам пропонується виплачувати у розмірі 85%, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Крім того, передбачається: поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок і збільшення страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію; поетапне підвищення на 5 років страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугу років.

Вчора Кабмін затвердив бюджет Пенсійного фонду з дефіцитом у 81 млрд грн.