Комітет Ради схвалив урізання виплат працюючим пенсіонерам

Сьогодні комітет Верховної Ради з питань соціальної політики рекомендував депутатам прийняти за основу запропонований Кабінетом Міністрів законопроект про пенсійне забезпечення, яким, зокрема, передбачається скорочення виплат працюючим пенсіонерам
Комітет Ради схвалив урізання виплат працюючим пенсіонерам
Комітет Ради схвалив урізання виплат працюючим пенсіонерам

Відповідне рішення прийнято на засіданні комітету, передає «Укрінформ».

Голова комітету Людмила Денисова зазначила, що в законопроекті є низка непопулярних положень, тому вона не береться прогнозувати результати голосування в сесійній залі.

За словами голови Пенсійного фонду Олексія Зарудного, який також брав участь у засіданні, прийняття цього законопроекту скоротить дефіцит бюджету.

«Якщо будуть прийняті закони в пакеті, то Пенсійний фонд буде збалансований по всіх виплатах, ми забезпечимо всі необхідні витрати. Якщо буде прийнятий закон, то будуть внесені відповідні зміни до бюджету Пенсійного фонду, тобто дефіцит бюджету буде зменшений, і витрати будуть зменшені на 3,9 млрд», - сказав Зарудний.

Як повідомляв depo.ua, в урядовому законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про пенсійне забезпечення» (№2212) пенсії працюючим пенсіонерам пропонується виплачувати у розмірі 85%, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Крім того, передбачається: поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок і збільшення страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію; поетапне підвищення на 5 років страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугу років.

Вчора Кабмін затвердив бюджет Пенсійного фонду з дефіцитом у 81 млрд грн.