Коломойському можуть "вибачити" 15 мільярдів боргів "Укрнафти"

За 2015 рік Ігор Коломойський буквально "випотрошив" "Укрнафту", сформувавши податковий борг перед країною у розмірі понад 10 млрд грн

При цьому державі не слід розраховувати й на дивіденди: "Укрнафта" заявила про збиток у 2015 р. майже в 5 млрд грн, говориться в статті Сергія Куюна "Нафта в обмін на... телевізор" для DT.UA, передає depo.ua.

За словами автора, з "Укрнафти" на структури "Привату" в березні—серпні 2015 р. було виведено 15,4 млрд грн, а візит Коломойського у Київ напередодні очікуваного багатьма звільнення Яценюка з посади прем'єра, швидше за все, означає підготовку до реалізації багаторазово апробованого прийому олігарха. Суть його в тому, що чиновник, якому вже, за великим рахунком, нема чого втрачати, може з легкістю підписати раніше непрохідний папір, отримавши оперативну підтримку або непогану "вихідну допомогу".

"В даному випадку такою послугою олігарху може стати узгодження урядом плану досудової санації "Укрнафти", яка фактично буде означати відмову держави від правомірного і безапеляційного стягнення боргів олігарха перед компанією", - йдеться в статті.

На думку Куюна, у чиновників є всі важелі, щоб оперативно змінити ситуацію, "припинити грабіж компанії і повернути вкрадене", тим більше, що схеми виведення коштів з "Укрнафти" "не вражають вишуканістю".

"Але як президентська, так і прем'єрська вертикалі лише імітують діяльність у вирішенні цієї проблеми. Схоже, нами обрані керівники держави готові закрити очі на багатомільярдні махінації в обмін на правильні новини у вечірніх ефірах телеканалів Коломойського", - йдеться в статті.

Як пише Куюн, Яценюк і фракція "Народного фронту", підконтрольний прем'єру глава "Нафтогазу України" і за сумісництвом голова наглядової ради "Укрнафти" Андрій Коболєв фактично "подарували" олігарху цілий рік правління "Укрнафтою" і, схоже, "будуть продовжувати" термін такого подарунка.

"Спочатку "Народний фронт" усіляко блокував зміни до законодавства про розширення повноважень держави в "Укрнафті". Потім прем'єр відмовився скористатися цим законом для призначення державного менеджменту, а голова наглядової ради Коболєв просто ігнорував лавиноподібне зростання податкового боргу компанії та загальне погіршення її фінансово-господарської діяльності.

Так, з жовтня 2014 р. по травень 2015 р. Коболєв не скликав жодного засідання наглядової ради "Укрнафти", хоча за цей період її борг перед бюджетом зріс до 9 млрд грн", - йдеться в статті.

Нагадаємо, за даними джерел DT.UA, Ігор Коломойський під час "таємного" візиту в Київ домовився з Петром Порошенком і Арсенієм Яценюком про входження депутатської групи "Відродження" в нову парламентську коаліцію.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme