Коломойського звинуватили у зриві засідання "Укрнафти" щодо мільярдних боргів

Заплановане на 22 червня 2016 року засідання наглядової ради ПАТ "Укрнафта" не відбулося через відсутність кворуму: не з’явився жоден представник міноритарних акціонерів, а також член наглядової ради Петро Столяр, призначений за квотою НАК "Нафтогаз України"
Depo.Гроші
23 червня 2016 10:50
ФОТО: depo.ua

Відтермінування засідання наглядової ради та, відповідно, загальних зборів акціонерів продовжують невизначеність щодо подальшої долі "Укрнафти" та погашення її значної заборгованості перед державним бюджетом, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу "Нафтогазу".

"Зрив засідання наглядової ради унеможливлює проведення загальних зборів акціонерів, запланованих на 7 липня 2016 року. Наглядова рада мала сьогодні ухвалити необхідні рішення для проведення цих зборів", - зазначили в нацкомпанії.

Крім того, залишилися неухваленими ключові умови для проведення незалежного експертного аналізу щодо дебіторської та кредиторської заборгованості, сформованої у 2015 році внаслідок рішень попереднього менеджменту "Укрнафти".

На засіданні наглядової ради, серед іншого, планувалося ухвалити рішення щодо пропозиції загальним зборам акціонерів прийняти запропонований менеджментом план досудової санації "Укрнафти" з врахуванням зауважень "Нафтогазу".

НАК наполягала, зокрема, на включенні до плану санації зобов’язання правління "Укрнафти" припинити дії, спрямовані на стягнення в натуральній формі 10,62 млрд куб. м природного газу, що був спожитий населенням України впродовж 2006-2012 років, передбачивши розрахунки за такий газ "Нафтогазом" в грошовій формі, а також на погашенні частини дебіторської заборгованості, сформованої за попереднього менеджменту Укрнафти.

"Грошові розрахунки, за газ, що був видобутий "Укрнафтою" і використаний населенням України, є єдиною цивілізованою формою розрахунків за газ, який "Укрнафта" зобов’язана була передавати для задоволення потреб населення", - зазначив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Умови санації, запропоновані менеджментом "Укрнафти" з пропозиціями "Нафтогазу", покликані зберегти найбільшу нафтовидобувну компанію України та зняти юридичні суперечності, що впродовж останніх 10 років робили неможливими залучення іноземних інвестицій, модернізацію виробництва та розвиток підприємства.

Зазначені умови наразі розглядаються Кабінетом Міністрів України.

Нагадаємо, заборгованість ПАТ "Укрнафта" перед державним бюджетом за станом на 1 січня 2016 року становить 10,4 млрд гривень.

Борг сформувався переважно за рахунок несплати самостійно задекларованих сум рентних платежів, а також ПДВ і податку на прибуток.

При цьому дебіторська заборгованість становить 18,676 млрд грн.

Чистий збиток "Укрнафти" за 2015 рік становить 4,9 мільярда грн.

Наприкінці травня  наглядова рада ПАТ "Укрнафта" вирішила почати підготовку процедури санації, погоджувати яку можуть на зборах акціонерів, які відбудуться 7 липня 2016 року.

Як повідомляв depo.ua, голова ДФС Роман Насіров заявив, що компанія "Укрнафта" погасить борги перед держбюджетом, як тільки її боржники з нею розрахуються. 18 березня він допустив банкрутство "Укрнафти".

Довдідка. НАК "Нафтогаз України" має 50%+1 акція підприємства "Укрнафта".  Міноритарним акціонером "Укрнафти" є, зокрема, олігарх Ігор Коломойський. 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші