Коломойський взявся за виробництво ядерного палива

«Приват» дав згоду на фінансування дніпродзержинського науково-виробничого підприємства «Цирконій»

Коломойський взявся за виробництво ядерн…

Дніпропетровський олігарх Ігор Коломойський розширює свої інвестиційні горизонти. Новою сферою його інтересів стала атомна промисловість, в рамках освоєння якої бізнесмен може налагодити виробництво ядерного палива. У разі реалізації даного плану «Приват» стане основним гравцем на енергоринку України, відібравши цю роль у РФ, пише «Деловая столица».

До останнього часу вважалося, що першим і єдиним проектом «Привата» в атомпрому була компанія «Протон-21». Головним напрямком її діяльності була розробка нової безпечної технології утилізації радіоактивних відходів, включаючи відпрацьоване ядерне паливо АЕС. Але в міру розвитку проекту з'ясувалося, що для досягнення поставленої задачі потрібно витратити сотні мільйонів доларів. До такого Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов виявилися не готові, тому в останні роки «Протон-21» існує в сплячому режимі.

Цей невдалий досвід не змусив бізнесменів остаточно відмовитися від атомної енергетики. Як стало відомо «ДС», зараз «приватівці» розглядають можливість участі в проекті з організації в Україні складального виробництва ядерного палива. З цією метою тандем Коломойського і Боголюбова вже дав згоду на фінансування дніпродзержинського НПП «Цирконій». Поки що даний проект не отримує широкого розголосу по одній простій причині: завод має державний статус, тому офіційно залучити «приватівців» до його фінансового оздоровлення неможливо. В таких умовах було вирішено створити схему, яка, з одного боку, не буде порушувати законодавство, а з іншого - дозволить Ігорю Коломойському набути статусу офіційного ядерного партнера.

Для цього в якості офіційного інвестора «Цирконію», який зараз перебуває в процедурі банкрутства, було обрано ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», який виділить НПП близько 40 млн грн. на погашення частини кредиторської заборгованості. Взамін на баланс ГЗК планується передати майно, задіяне в цирконієво-гафнієвому виробництві. Але цей процес повинен відбуватися за кількох умов. Одна з них полягає в передачі не цілісного майнового комплексу «Цирконію», а лише його частини (розмір переданих активів буде еквівалентний розмірами фіндопомоги «СхідГЗК», а саме вищезгаданим 40 млн грн.). На практиці це означатиме, що левова частина активів «Цирконію», як і зараз, залишиться в його власності. Саме на даній стадії і відбудеться підключення «Привату». Зокрема, ТОВ «Компанія з управління активами  Славутич-Капітал», що входить до бізнес-групи, підпише з «Цирконій» договір поворотної фінансової допомоги, в рамках якого фірма передасть держструктурі 86 млн грн.

За інформацією джерел «ДС», ці гроші «Цирконій» збирається направити на розрахунок з кредиторами. Таким чином, де-факто відбудеться фінансове оздоровлення підприємства, а де-юре - банальна заміна кредиторів, ключову роль серед яких гратиме вищезгаданий «Славутич-Капітал». Обміняти фінансові претензії на майно боржника в українських реаліях дуже просто. Для цього достатньо відповідної санкції суду, яких за роки свого розвитку «Приват» отримував десятками. У випадку з «Цирконій» не скористатися такою можливістю - гріх. Головним чином тому, що дане підприємство після закінчення процедури банкрутства планувалося включити до складу держконцерну «Ядерне паливо України», основною функцією якого є налагодження виробництва тепловиділяючих збірок для вітчизняних атомних електростанцій.

Дніпродзержинський завод є невід'ємною ланкою цього ланцюга, адже його потужності дозволяють випускати продукцію (цирконієві трубки, хвостовики, головки), яка необхідна при виробництві тепловиділяючих збірок. Таким чином, ставши співвласником цирконієво-гафнієвого виробництва, Ігор Коломойський автоматично стає співвласником ключового ядерного проекту України, тим самим зайнявши нішу російської держкорпорації «ТВЕЛ». Остання ще два роки тому стала офіційним партнером України в проекті з будівництва заводу, що виробляє ядерне паливо, але так як в цьому напрямку не було зроблено жодного прикладного кроку, зараз у росіян є всі шанси вийти з даного проекту ні з чим.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme