Коломойський пояснив, чому в арбітражах вимагає мільярди в "Нафтогазу"

Колишній голова Дніпропетровської облдержадміністрації, олігарх Ігор Коломойський заявив, що акціонери держкомпанії "Укрнафта" вимагатимуть у НАК "Нафтогаз-Україна" мільярди доларів за вилучений газ у міжнародних арбітражних судах
Depo.Гроші
4 грудня 2015 13:29
ФОТО: depo.ua

Про це він розповів в інтерв’ю "Лівому берегу", передає depo.ua.

Він стверджує, що перед своєю  відставкою уклав усну угоду з президентом України Петром Порошенком, в якій жодного слова не було про "Укрнафту".

"Я ніякі борги не зобов'язаний виплачувати. Я ж не є "Укрнафтою", – констатував екс-губернатор в розповів про деталі, у яких "криється диявол".

"Є "Укрнафта", в якій у мене є пакет акцій. Але є і "Нафтогаз", який володіє контрольним пакетом і є пов'язаною особою, інсайдером. Так, "Нафтогаз" забирає в "Укрнафти" активів на 5 млрд. доларів (за максимальної - на той момент - ціною). Точніше, НАК забрав газу 11 млрд кубів на п'ять мільярдів доларів", - сказав Коломойський.

Він стверджує, що ці гроші "Нафтогаз" винен "Укрнафті".

"Вилучили у компанії 11 млрд кубів природного газу, а в прибутковому балансі у себе написали: "газ невідомого походження". Фактично вчинили розкрадання у компанії, яку вони контролюють, в якій мають 50% акцій + 1. Інші акціонери кажуть: ми все розуміємо, але коли ви повернете газ або гроші? Однак, вони не повертають. Тому акціонери і подали позов на відшкодування збитку. Більш докладно я розповідати не можу", - сказав Коломойський.

Він додав, що позови направлені в Стокгольмський і англійський арбітражі.

"Арбітражі не люблять публічних обговорень - вважають це тиском на суд. Тому я і не хочу це обговорювати. У нас є арбітражне посилання. Є акціонерна угода. Є завдання збитків. "Нафтогаз" - власність держави, і держава діє у змові з податковою інспекцією. Взяли "Укрнафту" в кліщі: одні не платять гроші, вилучають і не повертають активи; інші - в цей час нараховують їй 36% річних, у кризу ліквідності. Ось ми і будемо - як акціонери - вимагати відшкодування збитку", - пояснив Коломойський.

Нагадаємо, що 19 березня народні депутати ухвалили Закон "Про внесення змін до Закону України "Про акціонерні товариства" (щодо виплати дивідендів акціонерним товариством)". Закон дозволить державі повернути контроль над компанією "Укрнафта", яку контролював екс-голова Дніпропетровської ОДА Ігор Коломойський, Знизився кворум, необхідний для проведення загальних зборів акціонерного товариства, з 60% до 50% + 1 акція вже цього року, а не з 1 січня 2016. Тоді держава зможе розподілити дивіденди товариства.

Водночас "Нафтогаз України" попроисв Господарський суд Києва зобов'язати нафтовидобувну компанію "Укрнафта" перерахувати мажоритарному акціонеру, яким є сам "Нафтогаз", дивіденди. Водночас Ігор Коломойський погрожує Кабміну судовим позовом на 5 млрд грн.

Останні новини економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.