Коломойський і Боголюбов вийшли з наглядової ради "Укрнафти"

18 травня на загальних зборах наглядової ради акціонерів державного ПАТ "Укрнафта" з її складу вийшли олігархи – співзасновники групи "Приват" Ігор Коломоський та Геннадій Боголюбов

Depo.Гроші
19 травня 2017 14:05
ФОТО: depo.ua

Члени ради заслухали і взяли до відома звіти правління товариства за 2015 та 2016 роки та затвердили звіти наглядової ради компанії за ці роки, передає Depo.ua з посиланням на прес-реліз компанії.

"Акціонери визнали задовільною роботу наглядової ради та взяли до відома роботу Ревізійної комісії за цей же період", - зазначили в "Укрнафті".

Крім того обрано новий склад наглядової ради, до якої увійшли: Андрій Коболєв (голова), Сергій Коновець, Юрій Вітренко, Костянтин Пожидаєв, Ярослав Теклюк, Поліна Загнітко, Володимир Ємцев, Максим Юхименко, Владислав Лазоренко, Уріел Цві Лейбер, Марія Пітта.

Таким чином з наглядової ради виведені Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Михайло Кіперман і Ігор Палиця. Ще один представник групи "Приват" Уріел Цві Лейбер переобраний членом наглядової ради.

Також акціонери затвердили новий склад Ревізійної комісії: Олена Коротчук (голова Ревізійної комісії), Андрій Тахтай, Едуард Шевченко, Ольга Андріяшина, Денис Повольнов.

"Наглядовій раді із залученням правління товариства доручено розробити пропозиції щодо вимог до кандидатів у незалежні члени наглядової ради, порядку їх відбору, розміру винагороди та умов договорів (контрактів) з ними", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Укрнафта наростила чистий збиток до 8,739 млрд гривень у 2016 році.

ПАТ "Укрнафта" - найбільша українська нафтовидобувна компанія. НАК "Нафтогаз України" належить 50% + 1 акція Укрнафти, групі компаній "Приват" Ігоря Коломойського та Генадія Боголюбова - близько 42% акцій. Довгий час вони відмовлялися виплачувати дивіденди.

"Нафтогаз" і "Укрнафта" мали розбіжності щодо належного оформлення передачі та оплати 10,1 млрд куб. м товарного природного газу, що видобувається "Укрнафтою" і спожитого населенням у 2006-2011 роках. За оцінками "Нафтогазу", вартість цих обсягів газу становить 3,75 млрд грн. У свою чергу "Укрнафті" пояснили небажання сплачує дивіденди тим, що НАК "Нафтогаз" заподіяв шкоду "Укрнафті" на суму 2 млрд 666,971 млн грн.

Восени 2015 року Господарський суд Києва задовольнив позов "Нафтогазу" до "Укрнафти" щодо виплати дивідендів.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші