"Приватбанк" хоче відсудити у Коломойського і Боголюбова $3 млрд

Ціна позову державного "Приватбанку" в Лондонському суді до колишніх акціонерів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова зросла майже до 3 мільярдів доларів

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу банку.

У фінустанові заявили, що шахрайські дії Коломойського та Боголюбова завдали збитку на суму 1,9 млрд доларів плюс проценти (що нараховуються у розмірі близько 500 тисяч доларів на день).

Крім того, як повідомляється, Високий суд Лондона надав "Приватбанку" дозвіл на оскарження рішення суду першої інстанції щодо питання юрисдикції. Банк подасть апеляційну скаргу найближчим часом.

Банк впевнений, що в кінцевому рахунку йому вдасться привести свої позовні вимоги до розгляду в суді Лондона. Станом на сьогодні, ціна позову банку (разом із процентам) становить приблизно 3 млрд доларів.

"Судовий наказ про всесвітній арешт активів колишніх власників банку, Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, та шести компаній, які, як заявляється, підконтрольні їм, на суму 2,6 млрд доларів наразі залишається чинним", - йдеться в повідомленні.

"Відповідачам і надалі заборонено, крім іншого, відчужувати свої активи без згоди банку або дозволу англійського суду", - повідомили в фінустанові.

Нагадаємо, 23 листопада у Високому суді Лондона заявили, що йому не підсудна справа за позовом "ПриватБанку" до його екс-власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, але банк має намір оскаржити це рішення.

Довідка: 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал "Приватбанку".

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а "Приватбанк" був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати "Приватбанк" ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

16 січня 2018 року детективна агенція Kroll за підсумками аудиту "ПриватБанку" підтвердила, що фінустанова до її націоналізації в кінці 2016-го року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум в 5,5 млрд доларів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme