Олігархи Коломойський і Боголюбов хочуть відсудити в України $4,6 млрд, - ЗМІ

Кіпрські компанії-формальні міноритарні акціонери "Укрнафти" вперше розкрили свою підконтрольність олігархам Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову і позиваються до України на суму $4,674 млрд
Depo.Гроші
6 червня 2016 15:27
ФОТО: depo.ua

Про це повідомило джерело в уряді, передає depo.ua з посиланням на "Дзеркало тижня".

Мін'юст отримав офіційний позов від трьох кіпрських компаній до України на суму $4,674 млрд.

Позивачі - Littop Enterprises Limited, Dridgemоnt Ventures Limited і Bordo Management Limited - направили вимогу до Мін'юсту після рішення на їх користь, прийнятого судом Стокгольма.

За словами джерела, три кіпрські компанії - міноритарні акціонери ПАТ "Укрнафта", вперше визнали (що випливає з документів) що вони підконтрольні громадянину України, Ізраїлю та Кіпру Ігорю Коломойському і громадянину Геннадію Боголюбову.

Сума позову складається з: - 2,063 млрд грн, яку міторитарії "Укрнафти" вимагають в рахунок втрати дивідендів; - 932 млн грн, необхідних в рахунок штрафних санкцій; - 1,679 млрд грн - в рахунок втрати вартості акцій.

Кіпрські офшори Коломойського і Боголюбова стверджують, що, на їхню думку, існують чотири основні причини для позову до України:

1) Експропріація газу, видобутого ВАТ "Укрнафта" або покупка такого газу за заниженими цінами з боку НАК "Нафтогазу України" протягом декількох років ;
2) Зміна корпоративної структури ПАТ "Укрнафта" в результаті зміни кворуму для проведення Загальних зборів акціонерів з 60% до 50%;
3) Відсторонення осіб, призначених Інвесторами, від управління "Укрнафтою";
4) Збільшення рентної плати за використання надр.

Юридичними підставами для позову кіпрські компанії називають порушення Україною своїх міжнародно-правових зобов'язань перед інвесторами.

Нагадаємо, нещадовно глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив, що компанія втратила контроль над ПАТ "Укртатнафта", більше половини акцій якої володіє група "Приват" бізнесмена Ігоря Коломойського.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.