Коболєв: Росія зі шкури пнеться, щоб довести Європі, що ми поганий транзитер газу

Росіяни хочуть зробити все можливе, щоб довести європейським партнерам, що Україна не може бути транзитною країною
Depo.Гроші
28 липня 2016 05:41
ФОТО: depo.ua

Таку думку в ефірі "5 каналу" висловив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, передає depo.ua.

"Обсяги транзиту впали ще більше. Вони зараз, я б сказав, рекордно низькі. Ми це пов'язуємо з тиском, який Російська Федерація здійснює на Україну, на "Нафтогаз", на нас всіх з метою, по-перше, мінімізувати доходи від цього виду бізнесу. По-друге, я думаю, що це частково є тактикою пресування Північного потоку-2. Окрім зменшення обсягу транзитів, Російська Федерація знизила тиски на вході в Україну, що створює певні технологічні проблеми для "Укртрансгазу". Поки що компанія ці проблеми ефективно вирішує, але мені здається, що росіяни хочуть зробити все можливе, щоб довести нашим європейським партнерам, що Україна не може бути транзитною країною і вони зараз взялися до банального шантажу нас і їх", - сказав він.

Коболєв додав: "Сьогодні я з цього приводу направив офіційний лист-звернення до Європейської комісії з пропозицією зібрати моніторингову групу і провести, по-перше, аналіз ситуації, зафіксувати невиконання "Газпромом" контрактних умов щодо тиску подачі газу в систему України і прийняти рішення, що робити далі з цією ситуацією".

Нагадаємо, голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв також пояснив, тарифи на газ можуть зменшитися тільки в тому випадку, якщо знизиться світова ціна на газ. 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші