Коболєв хоче, щоб "третя сторона" вказала, хто платить за газ для окупованого Донбасу

В Україні виступають за залучення "третьої сторони" для розв’язання спору про плату за російський газ, який постачається на підконтрольні бойовикам території Донбасу
Depo.Гроші
10 квітня 2015 16:53
ФОТО: depo.ua

Про це в Брюсселі після закінчення участі у засіданні Комісії Україна - НАТО, яке відбулося в штаб-квартирі альянсу на рівні заступників постійних представників, заявив голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, передає УНІАН.

"Складно передбачити, що трапиться там, оскільки поставляти туди газ було одностороннім рішенням "Газпрому". Ми чули позицію російської сторони, що вони можуть розглядати можливості звернення до суду. Це їхнє право. Залучення третьої сторони, щоб винести рішення, хто і за що повинен платити, дуже вітається", - заявив він.

Коболєв наголосив, що "Нафтогаз" продовжує здійснювати поставки газу на підконтрольні бойовикам території.

"Ми вважаємо, і можемо це довести, що цей конфлікт не був створений українською стороною", - заявив він.

Як повідомляв depo.ua, за даними міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина, окупований Донбас заборгував Україні 9 млрд грн за газ.

Як повідомляв depo.ua,  представники російських бойовиків заявили, що окуповані частини Донецької та Луганської областей перейшли на отримання газу з Росії. Перепідключення нібито було здійснено в ніч з 18 на 19 лютого. У "Газпромі" також підтвердили намір постачати газ бойовикам напряму.