Кличко просить Кабмін допомогти Києву вижити

Мер Києва Віталій Кличко хоче досягти з Міністерством фінансів компромісу в питанні фінансування столичного бюджету
Depo.Гроші
19 листопада 2014 13:59
ФОТО: depo.ua
Кличко просить Кабмін допомогти Києву вижити
Кличко просить Кабмін допомогти Києву вижити

Про це він сказав на засіданні уряду, передає ДеПо з посиланням на УНН.

«Хочу звернути увагу, що залишається проблема великого боргу, дефіциту бюджету, яка становить 1,7 млрд грн. І я хотів би звернутися до вас, Арсеній Петрович (Яценюк - ред.), з проханням доручити Міністерству фінансів подивитися показники, які ми готові представити і знайти компромісне рішення про фінансування», - сказав київський мер.

Кличко зазначив, що загальний фонд київського бюджету становить 17,2 млрд грн.
«Виконання прибуткової частини загального бюджетного фонду поквартально за підсумками має таку статистику ... перший квартал - 2,97 млрд грн, це 17,3% до річного плану.

Перше півріччя - це 6,3 млрд грн, 37% від річного плану. За 9 місяців це становить 10 млрд грн, що становить 53% річного плану. І станом на 1 листопада складає 11,8 млрд грн або 68,7% річного плану», - зазначив він.
Кличко також зазначив, що розрахунковий дефіцит для нормального утримання бюджетної сфери становить 1,7 млрд грн.

«Це дефіцит бюджету, це ті гроші, які нам вкрай потрібні. З яких 700 млн грн. - це заробітна плата, 101 млн грн. - це медикаменти, 166 млн грн. - це харчування», - додав він.

В свою чергу, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк зазначив, що Кабмін на засіданні в середу розгляне питання додаткової фінансової допомоги Києву.

«Сьогодні ми хотіли б провести серйозну розмову, щоб допомогти Київській міській державній адміністрації вирішити термінові питання соціально-економічного розвитку Києва, допомогти знайти гроші. Тому, що якщо в Києві немає грошей, то в якій частині України вони є?»- сказав Яценюк.