Китайці "поклали око" на бізнес Клюєвих (ДОКУМЕНТ)

Фірма CNBM International Energy Pte, яка є сінгапурським дочірнім підприємством китайської корпорації CNBM International, звернулася до АМКУ з проханням погодити купівлю компаній Андрія і Сергія Клюєвих
Depo.Гроші
4 квітня 2015 16:43
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у відповіді АМКУ на запит народного депутата від БПП Сергія Лещенка, яку він опублікував у блозі на "Українській правді", пише depo.ua.

"Сім'я Клюєвих хоче збути свої активи. Голова Адміністрації президента Януковича, який втік у Москву, і його брат-депутат розпродують українські підприємства, побудовані на корупційних зв'язках у владі", - зазначає Лещенко.

Зокрема, йдеться про 6 фірм, що володіють парками сонячних електростанцій в Одеській і Миколаївській областях: "Восход-Солар", "Нептун-Солар", "Франко-Солар", "Франко-Піві", "Дунайска СЕС-1", "Дунайська СЕС-2".

"Без схвалення Антимонопольного комітету операція не може вважатися завершеною. Проте китайці вже ходять на зустрічі з українськими чиновниками і депутатами, розповідаючи, що вони вже нові власники активів Клюєва, тому що... забрали його за борги", - повідомив нардеп.

"Звичайно, це не так. Клюєви справді залучали китайське фінансування у свої проекти сонячної енергетики. Але так само вони, використовуючи статус придворних у Януковича, отримували вигідні кредитні лінії в державних Ощадбанку і "Укрексімбанку", які теж тепер не обслуговують", - зазначає Лещенко.

За його словами, "все, що треба Клюєвим - це дочекатися скасування санкцій Євросоюзу".

"А санкції Євросоюзу проти Клюєвих продовжать лише в разі пред'явлення їм підозри в економічних злочинах. Розгін Майдану або ухвалення законів 16 січня тут не спрацюють. Ось чому важливо висунути звинувачення проти Клюєвих у корупційних діяннях", - підсумував Лещенко.

Нагадаємо, брати Клюєви знаходяться під санкціями Євросоюзу, в рамках яких Австрія наклала арешт на всі їхні активи, - в тому числі й Activ Solar.