Китайці хочуть вкласти мільярд доларів в Чорнобильську зону

Китайські інвестиційні компанії CCEC та GCL зацікавилися можливістю будівництва парків сонячної енергії у зоні відчуження
Depo.Гроші
25 жовтня 2016 20:36
ФОТО: depo.ua

Про це йшлося під час зустрічі міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, голови Держагентства з управління зоною відчуження Віталія Петрука із керівництвом китайських компаній, повідомляє Depo.ua із посиланням на Мінекології.

Під час зустрічі сторони обговорили перспективи впровадження проекту Chornobyl Solar на території Чорнобильської зони.

"Зацікавленість провідних компаній світу до потенціалу зони відчуження підтверджує, що Україна є цікавою для іноземних інвестицій. Активні гравці міжнародного ринку відновлювальної енергетики розуміють, що сприятливі природні та інфраструктурні умови в Чорнобильській зоні, а також наявність сонця та дешевої землі можуть мати у комплексі великий успіх. Створення сонячного парку у зоні відчуження дає розуміння, що і в таких регіонах можна втілювати в життя унікальні проекти", - розповів Семерак.

Представники компаній зазначили, що будівництво сонячного парку в Чорнобильській зоні є довгостроковим проектом на перспективному ринку, в який китайська сторона готова інвестувати понад $1 млрд.

"Це серйозна перспектива для України як у плані адаптації територій, які постраждали у результаті аварії на ЧАЕС, так і для української економіки, наповнення бюджету та здобуття енергетичної незалежності. У розвитку "зеленої" енергетики сходяться інтереси бізнесу, держави і суспільства. Тут і енергетична безпека, і стан екології, і розвиток місцевих економік", - зазначив міністр.

Він нагадав, що протягом останнього року вітчизняне законодавство зазнало змін та відкрило нові можливості для бізнесу щодо правового режиму у зоні відчуження, врегулювали питання та спрощення процедури оренди землі й іншого майна.

Нагадаємо, що під Чорнобилем планували порізати на метал унікальну радіолокаційну станцію.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші