Китайський колапс - фондовий ринок втратив 3 трильйони

У Китаї гігантська кількість компаній повідомила про припинення торгів на біржі. За останні три тижні китайський фондовий ринок обвалився на 30%.
Depo.Гроші
8 липня 2015 12:26
ФОТО: depo.ua
Китайський колапс - фондовий ринок втратив 3 трильйони
Китайський колапс - фондовий ринок втратив 3 трильйони

Загальну суму втрат оцінюють у більш ніж 3 трильйони доларів. Китайська біржа відкрилася із мінімальною кількістю торгів, оскільки майже половина компаній їх призупинила, аби захистити себе від кризи, пише depo.ua з посиланням на Reuters.

На даний момент близько 1300 компаній повідомили про припинення торгів. 8 липня індекс шанхайської біржі обвалився майже на 7%, а Гонконг втратив близько - 4,74%. Вартість більшості цінних паперів упала, навіть попри усі спроби держави стабілізувати ситуацію.

Урядові інвестори скуповують акції у китайських ринкових гігантів - PetroChina та Sinopec - аби загальмувати падіння. Проте навіть можливість скуповування акцій найбільшими брокерськими компаніями за наказом держави почала істотно зменшуватися.

Не зважаючи на це, Центральний банк Китаю намагається допомогти фондовим біржам стабілізуватися, поки інвестори продовжують масово розпродувати все, що тільки можуть. Про це сьогодні пише Financial Times, описуючи ситуацію станом на початок торгів сьогодні вранці. Проте експерти попереджають, що попри зусилля влади, зупинити процес навряд чи вдасться. "Почалася паніка, проте незалежно від того, що будуть робити власті - це не зупинить процес падіння", - вважає економіст Credit Suisse Донг Тао.

Таке падіння фондової біржі наразі є наймасштабнішим скороченням у Китаї з 1992 року.

Нагадаємо, що Китай визнали лідером світової торгівлі за підсумками 2013 року. Країна уперше очолила рейтинг та обігнала Сполучені Штати Америки. Загальний обсяг імпорту та експорту Китаю склав $ 4,16 трлн.

Більше міжнародних новин читайте в рубриці "Світ".