Китай вкладе мільярди доларів у будівництво атомних станцій у Британії

Китай має намір інвестувати в розвиток британської ядерної енергетики мільярди доларів
Depo.Гроші
21 жовтня 2015 10:52
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє видання Spiegel Online, голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін прибув у вівторок, 20 жовтня, в Лондон для обговорення можливостей економічного співробітництва двох країн і, зокрема, для спільної реалізації проекту з будівництва на південному заході Англії атомної електростанції "Хінклі Пойнт C", передає depo.ua з посиланням на Deutsche Welle.

АЕС повинна запрацювати в 2023 році, орієнтовна вартість проекту - 22 млрд євро. При цьому від 30 до 40 відсотків від усієї суми готова забезпечити китайська сторона.

Крім того, Пекін запропонував Лондону застосувати китайські технології при будівництві ще двох АЕС ("Сайзвелл" і "Брадуелл"), а також при прокладці високошвидкісних автомагістралей. У свою чергу, Велика Британія має намір просунутися на ринку КНР в області моди і дизайну одягу, а також у сфері освітніх та фінансових послуг.

Противники будівництва АЕС в Європі розкритикували заплановане партнерство Великої Британії та Китаю. Зокрема, експерти в галузі атомної енергетики Вольфганг Реннеберг (Wolfgang Renneberg) і Стівен Шолл вважають, що британський уряд недооцінює ризики будівництва "Хінклі Пойнт C" і рівень безпеки нового атомного об'єкту, який у разі аварії може становити радіоактивну небезпеку для інших європейських країн. 

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші.