Китай продовжує знецінювати юань

У вівторок ЦБ Китаю допустив падіння юаня на 1,9%, що стало найбільшою девальвацією за два останніх десятиліття. У середу Пекін продовжив цю практику, довівши вартість національної валюти до позначки в 6,42 юаня за долар
Depo.Гроші
12 серпня 2015 09:10
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на РБК.

У той же час в Пекіні запевнили, що не бачать підстав для подальшого зниження курсу, пообіцявши зберігати юань на "стабільному і обгрунтованого" рівня. Банк КНР при цьому не пояснив, що має на увазі, повідомляє Wall Street Journal.

Валютні трейдери розцінили дії Пекіна як тенденцію, а тому грають на зниження курсу. На зарубіжних ринках вже зафіксовані продажі юанів по 6,53 за долар.

При цьому ряд експертів вважають, що ЦБ КНР, володіючи значними валютними резервами, продовжить девальвацію.

"Подальше зниження курсу може призвести до прискореного відтоку капіталу та дестабілізації фінансової системи", - заявив WSJ Крейг Ботем з компанії Schroders.

У МВФ дії Пекіна привітали як крок до вільного валютного регулювання, при цьому вказавши, що багато чого буде залежати від того, як ці механізми будуть діяти в житті.

Напередодні експерти Bloomberg пояснили девальвацію юаня прагненням підтримати національних експортерів. Раніше опубліковані дані показали, що експорт Китаю в липні впав на 8,3% через низький попит з боку трьох найбільших торгових партнерів країни - Євросоюзу, США та Японії.

Більше новин економіки читайте в розділі Гроші. depo.ua.


Мітки: Китай, юань