Кіхтенко пояснив, чому віддав будівництво оборонних споруд брату Тарути

Компанія брата екс-губернатора Донеччини і нардепа Сергія Тарути – Олександра Тарути "Азовстальбуд" виграла тендер на будівництво фортифікаційних споруд, бо інші підприємства не могли б реалізувати це завдання
Depo.Гроші
8 червня 2015 16:28
ФОТО: depo.ua

Таку думку обґрунтував в інтерв'ю "Українській правді" голова Донецької військово-цивільної адміністрації Олександр Кіхтенко, передає depo.ua.

"Перший фортифікаційний об'єкт був виготовлений цією компанією ще в квітні. І було проінспектовано. Ми почули, що це підприємство зробило якісно цей взводний опорний пункт і уклали договір з генеральним підрядником, який сьогодні виконує ці роботи", - розповів губернатор, додавши, що побудований опорний пункт був визнаний зразковим.

За його словами, були відкриті тендери на ці роботи.

"Вони пройшли тендерні процедури після експертизи. Тобто спочатку проект стверджується, після цього проводиться тендер. І ось тільки 27 квітня була затверджена експертиза. Ми провели тендер і лише 6 травня ми могли вже укладати договір... Природно, ми не могли брати іншу компанію, якщо її робота була оцінена ефективно. А, за великим рахунком, хіба у нас сьогодні є вибір? Половина області контролюється українською владою. Основні підприємства, основна техніка залишилися на тій території. Це теж треба враховувати. Інших підприємств, які можуть реалізувати таке завдання, немає", - сказав губернатор.

Він додав, що розмови серед волонтерів про те, що Таруту Кіхтенко нав'язали, необґрунтовані.

"Олександр Олексійович Тарута зацікавлений не менше, ніж я, щоб виконати в строк це замовлення. Він несе відповідальність за це. Ми замовили йому об'єкт, він повинен виконати в строк", - упевнений Кіхтенко.

Нагадаємо, 5 червня президент України Петро Порошенко зазначив, що "два губернатори отримали догану за зрив побудови своїх ділянок фортифікаційних споруд". Він уточнив, що  "підрядником там (на Донеччині, ред.)  зробили родича одного з нардепів, який зірвав всі строки" і назвав прізвище - Тарута. 

"Найгірша ситуація в Донецькій області, там де Кіхтенко. Він найближчим часом понесе за це відповідальность", - додав президент.

Того ж дня уряд спрямував Порошенку подання на звільнення Кіхтенкачерез неналежне виконання службових обов'язків.