Кіхтенко: 80% підприємств в «ДНР» платять податки Україні

На окупованих районах Донецької області близько 80% підприємств платять податки в українську скарбницю, і вони перереєстровані на територіях, які підконтрольні Україні
Depo.Гроші
6 лютого 2015 14:46
ФОТО: depo.ua
Кіхтенко: 80% підприємств в «ДНР» платять податки Україні
Кіхтенко: 80% підприємств в «ДНР» платять податки Україні

Про це в інтерв'ю «Українській правді» розповів голова Донецької обласної держадміністрації Олександр Кіхтенко.

«Конкретно за кожне підприємство я не готовий сказати, оскільки це не моя компетенція, а податкової служби, але у мене є дані. Я, наприклад, нещодавно спілкувався з власником шахти ім. Засядька, і він мені озвучував конкретну цифру - 52 млн грн виплачено за минулий рік у державну скарбницю. Шахта знаходиться на тій території, але працюють там люди, що проживають й у звільнених містах», - навів приклад губернатор.

Однак, за його словами, ці підприємства змушені платити податки і керівництву так званої «Донецької народної республіки».

Кіхтенко вважає, що якщо не буде державних дотацій, шахти окупованої Донеччини просто зупиняться, і люди будуть викинуті на вулицю.

«Шахти на окупованих територіях сьогодні не фінансуються. Але в бюджеті, який формувався нами, зарезервовані кошти, щоб здійснювати виплати, але тільки після того, як над ними буде встановлений наш контроль. Заплановано фінансування вугільних підприємств, це мають знати і розуміти люди, що живуть там. Майбутнього в «ДНР» у них немає. Не буде Росія фінансувати роботу вугільних підприємств, це буде робити тільки українська влада», - впевнений губернатор.

Як повідомляв depo.ua, щоб вести свій бізнес на території «ДНР», підприємець має зареєструватися в місцевій комендатурі та в обов'язковому порядку регулярно платити податки до їхньої скарбниці.