Київський ботсад топлять пальмами і кактусами

Національний ботанічний сад ім. Гришка в Києві розпродає надлишки оранжерейних колекцій, щоб закрити на зиму частину теплиць, заощадити і заробити на опалювання
Depo.Гроші
22 жовтня 2014 15:56
ФОТО: depo.ua
Київський ботсад топлять пальмами і кактусами
Київський ботсад топлять пальмами і кактусами

Про це ДеПо розповів заступник директора НБС з наукової роботи Микола Гапоненко.

За його словами, розпродаж оранжерейних рослин: пальм, плющів, кактусів у ботсаду почали через складне фінансове становище - установа переведена на автономне опалювання пелетами і зараз, щоб пережити зиму, доведеться скоротити кількість опалюваних приміщень.

При цьому рослини, які раніше «мешкали» в цих теплицях, будуть розпродані.

«Багато хто, дізнавшись про це, вже кинулися до нас в жаху, що ботсад ледь не закривається і квіточки треба рятувати. Але усіх просимо не хвилюватися, колекція саду не скорочується, продані будуть тільки надлишки, частина теплиць перестане опалюватися, а рослини будуть переміщені в найкращі приміщення», - пояснює Гапоненко.

За його словами: з 5 тис. кв.м. теплиць не опалюваними цієї зими залишаться всього 100-200 метрів - там, де найбільша тепловтрата через щілини і протяги (найстарішим теплицям зараз більше 50 років).

Гроші, виручені від продажу надлишків, ботсад планує витратити на опалювання оранжерей. Розпродаж вже почався і продовжиться усю зиму, ціна - від 15 до 85 грн за рослину.

Купити можна як декоративні тропічні (пальми, аспарагуси, бегонії, фікуси, орхідеї), так і плодові (каву, папайю, банан, суничне дерево і фейхоа).

У ботсаду також нагадали, що купівля тропічної рослини зможе поліпшити працездатність людей, що знаходяться з ним в одному приміщенні, і поліпшити захисні функції організму.