Київська прокуратура звинуватила автозаправки Ставицького в порушеннях

Прокуратура Київської області виявила порушення в діяльності автозаправних станцій «БРСМ-Нафта»
Depo.Гроші
1 жовтня 2014 16:35
ФОТО: depo.ua
Київська прокуратура звинуватила автозаправки Ставицького в порушеннях
Київська прокуратура звинуватила автозаправки Ставицького в порушеннях

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області, пише ДеПо.

Згідно з повідомленням, прокуратура Київської області перевірила мережу автозаправних станцій «БРСМ-Нафта» щодо вимог містобудівного, протипожежного та іншого законодавства у сфері техногенної безпеки, а також за фактами реалізації палива неналежної якості. 

«Підставою для такої масштабної перевірки став вибух у квітні поточного року на АЗС зазначеної мережі в Переяслав-Хмельницькому. Як відомо, в результаті аварії загинули 6 людей, ще 7 отримали травми різного ступеню тяжкості», - повідомляє прес-служба. 

З метою недопущення подібних трагедій органами прокуратури області із залученням фахівців контролюючих органів була проведена перевірка діяльності мережі АЗС «БРСМ-Нафта», що функціонують на території регіону, в ході якої виявлені грубі порушення правил пожежної та техногенної безпеки, що створюють реальну загрозу виникнення надзвичайних ситуацій, загибелі людей або настання інших тяжких наслідків.

«За даними фактами прокурорами розпочато 10 кримінальних проваджень за ч. 1 ст. 273 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах)», - повідомляє прокуратура.

Під час досудового розслідування судом накладено арешт на майно семи автозаправних станцій.

Крім того, як показала експертиза, вилучений на зруйнованій вибухом заправці бензин не відповідає державним стандартам і технічним умовам. За даним фактом слідчим управлінням міліції Київської області розслідується кримінальне провадження за ч. 1 ст. 204 КК України (незаконне придбання з метою збуту нафтопродуктів).

Перевірки зі вказаних питань і досудові розслідування тривають.

Як повідомляв ДеПо, робота 13 АЗС компанії «БРСМ-Нафта» в Київській області повністю зупинена.

Нагадаємо, мережа «БРСМ-Нафта» налічує 140 АЗС і належить, за даними ЗМІ, на паритетних засадах екс-міністру енергетики та вугільної промисловості Едуарду Ставицькому та Андрію Бібі.