Кияни почнуть платити податок на нерухомість з 2016 року - КМДА

Податок на нерухомість фізичних осіб в Києві буде введено в дію з 2016 року
Depo.Гроші
21 січня 2015 14:11
ФОТО: depo.ua
Кияни почнуть платити податок на нерухомість з 2016 року - КМДА
Кияни почнуть платити податок на нерухомість з 2016 року - КМДА

Про це повідомив секретар Київської міської ради Олексій Резніков, передає IPnews з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«Я хочу заспокоїти тих, хто переживає, що буде введений податок на нерухомість, який дозволено вводити парламентом. Ми будемо приймати протягом цього року рішення про введення податку на нерухомість фізичних осіб, але діяти він буде аж в 2016 році, тому в 2015 році його не буде - хай не переживають власники квартир або будинків», - заявив Резніков на прес-конференції.

При цьому він запевнив, що Київрада має намір встановити розумний розмір цього податку.

«Цей податок не буде за найвищою шкалою - ми будемо приймати зважене рішення», - сказав він.

Нагадаємо, з 1 січня 2015 року в Україні запроваджено оподаткування нежитлової нерухомості, місцевим органам влади делеговано повноваження щодо встановлення ставки податку. Так, ставка податку за 1 кв. м загальної площі об'єктів житлової та нежитлової нерухомості для фізичних та юридичних осіб встановлюється у розмірі, що не перевищує 2% мінімальної заробітної плати на рік, або приблизно 24,36 грн (мінімальний розмір оплати праці станом на 1 січня 2015 року - 1,218 тис. грн на місяць, - ред).

Закон передбачає пільги з оплати податку на нерухомість для фізичних осіб. Зокрема, база оподаткування квартири зменшується на 60 кв. м, будинку - на 120 кв. м. У разі одночасного перебування у власності платника податку різних типів об'єктів житлової нерухомості база оподаткування зменшується на 180 кв. м.

Як писав depo.ua, податком на нерухомість будуть обкладатися навіть сараї, гаражі, погреби, літні кухні та туалети.

У Києві плануються ввести максимальний відсоток податку на нерухомість - 2% від мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня 2015 року.