Киянам готують подорожчання електроенергії

«Київенерго» розглядає можливість підвищення тарифів на електроенергію для населення, щоб уникнути можливих віяльних відключень світла
Depo.Гроші
5 листопада 2014 12:14
ФОТО: depo.ua
Киянам готують подорожчання електроенергії
Киянам готують подорожчання електроенергії

Про це в ефірі «Телеканалу 24» заявив голова наглядової ради енергокомпанії Іван Плачков, пише ДеПо з посиланням на «Українську правду».

Він переконаний, що підвищення комунальних тарифів є обов'язковим.

«Нема на сьогодні іншого виходу, ніж підняти тарифи для населення. Якщо ми не піднімемо тарифи для населення, то ми не збалансуємо енергетичний комплекс, то справді прийдемо до віяльних відключень», - сказав Плачков.

Він додав, що це буде відбуватися автоматично.

«Відключення самі будуть. Автоматика сама вимикається, щоб не розвалити енергосистему. Потрібно зробити тарифи прозорими і економічно обґрунтованими. На сьогодні іншого виходу немає », - зазначив Плачков.

Він також додав, що в сьогоднішніх умовах потрібно максимально економити енергоресурси.

«В умовах гострого дефіциту вугілля, газу і мазуту треба всім мобілізуватися і максимально економно використовувати енергоресурси. Ми споживаємо в 3,9 разів більше енергоресурсів, ніж середній європейський показник », - сказав Плачков.

Він запропонував українцям рідше відвідувати магазини, зате віддавати більше грошей на оплату комунальних послуг.

«Давайте, ми не будемо так часто ходити в торгові центри, де модні бутики, а будемо платити за електроенергію», - підсумував Плачков.

Як відомо, з 1 червня тарифи на електроенергію для населення України виросли приблизно на 30%.

З 1 липня в Києві гаряча вода подорожчала більше ніж на 70%, а холодна - на 130%.

Також з 1 липня зросла вартість теплопостачання Києва та квартплата (на 90%).

«Київенерго» експлуатує практично всі енергетичні об'єкти, розташовані в столиці, за винятком Дарницької теплоелектроцентралі.

ПАТ «Київенерго» з грудня 2011 року входить в ДТЕК, яка в свою чергу входить до групи СКМ олігарха Рината Ахметова. ДТЕК за 450,5 мільйони гривень придбав держпакет акцій компанії і довів свою частку в «Київенерго» до 72,33%; НАК «Енергетична компанія України» належить 25% + 1 акція компанії.