Київ сподівається «вижати» з МАФів 100 млн грн

Надходження до бюджету Києва від сплати власниками тимчасових споруд торгівлі та малих архітектурних форм пайової участі очікуються на рівні 40-100 млн грн
Depo.Гроші
5 вересня 2014 14:52
ФОТО: depo.ua
Київ сподівається «вижати» з МАФів 100 млн грн
Київ сподівається «вижати» з МАФів 100 млн грн

Такі дані оприлюднила Київміськдержадміністрація з посиланням радника мера столиці Дмитра Білоцерківця, який прокоментував прийняте напередодні Київською міськрадою рішення про зміну і спрощення порядку сплати пайової участі для власників столичних МАФів, пише ДеПо з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«Важливо, що прийняття цього рішення дозволить владі вимагати сплати пайової участі від всіх власників МАФів, які були встановлені до квітня 2013 року. Разом із тим МАФи, які не потрапили на ортофотоплан столиці 2013 року і були встановлені після квітня 2013 року, не матимуть можливості сплатити пайову участь і, відповідно, будуть демонтовані», - зазначив він.

Крім того, права сплати пайової участі позбавлені власники МАФів у так званих «зонах небезпеки».

«Йдеться про 20-метрову зону біля станцій метрополітену. Також буде деталізована ситуація щодо розміщення МАФів біля переходів та зупинок громадського транспорту», - уточнив Білоцерківець.

У цілому прийняття зазначеного рішення, яке стало компромісним між столичною владою та підприємцями, дозволить також провести інвентаризацію МАФів.

Як повідомляв ДеПо, Київрада прийняла рішення щодо спрощення порядку оплати пайової участі для власників МАФів на засіданні 4 вересня.

Як зазначив заступник директора департаменту містобудування та архітектури КМДА, начальник служби містобудівного кадастру Андрій Вавриш, під час розробки цього документа були враховані вимоги громадських організацій власників МАФів, що пікетували засідання Київради.

За його словами, порядок передбачає, зокрема, можливість подання документів для сплати пайової участі в електронному вигляді на спеціальний портал і простежити їх проходження в структурних підрозділах по Інтернету, що дозволить зробити весь процес прозорим.

На сьогодні в Києві налічується близько 15 тис. МАФів, але лише 5,2 тис. із них мають документи і оплачують пайову участь, уточнив Вавриш.