Кадиров виканючив у Путіна нафтову компанію

Президент Росії Володимир Путін доручив уряду підтримати прохання чеченського лідера Рамзана Кадирова про передачу республіці одного з найбільших нафтовидобувних активів - "Чеченнефтехимпрома", який перебуває під управлінням "Роснефти"
Depo.Гроші
24 грудня 2015 05:50
ФОТО: depo.ua
Кадиров виканючив у Путіна нафтову компанію
Кадиров виканючив у Путіна нафтову компанію

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Комерсант".

Видання посилається на лист Кадирова від 3 грудня, в якому той просить про передачу "Чеченнефтехимпрома". Підприємство належить "Росмайну", однак управляє ним на правах оренди "Роснефть", причому, на думку Кадирова, його земельний та інфраструктурний потенціал "практично не використовується". Поруч з нафтовим заводом чеченська влада хоче побудувати фабрику з виробництва літій-іонних акумуляторів разом з корейською КОКАМ.

При цьому Кадиров пише, що передача "Чеченнефтехимпрома" "жодним чином не обмежить інтересів НК "Роснефть", оскільки та лише орендує нерухомість нафтовидобувного комплексу.

За даними видання, Путін підтримав пропозицію глави Чечні, і в уряді вже розглядаються відповідні проекти документів. У "Роснефти" коментувати майбутню зміну власника не стали.

Зараз запаси нафти в Чечні оцінюються приблизно в 60 млн тонн. Нафтовий видобутком у регіоні займається в основному "Роснефть", яка володіє 51% "Грознефтегаза" (450 тис тонн нафти торік). В останні роки темпи видобутку нафти в Чечні різко падають, скоротившись у вісім разів за останні шість років.

"Чеченнефтехимпром" керує двома НПЗ, заводами з ремонту галузевого обладнання, обладнанням для видобутку та нафтосховищами. Раніше в Грозному неодноразово називали роботу "Роснефти" неефективною на тлі скорочення робочих місць і податків.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші