Кабмін збільшив держзамовлення у виші, попри протест глави Мінфіну

Кабінет Міністрів ухвалив постанову про збільшення державного замовлення у вищих навчальних закладах на 12,3%
Depo.Гроші
6 липня 2016 14:23
ФОТО: depo.ua

За документ проголосували під час сьогоднішнього засідання уряду, передає depo.ua.

Віце-прем'єр-міністр Степан Кубів зазначив, що держзамовлення становитиме 272,6 тис. осіб, що на 12,3% більше як 2015 році. Із цієї кількості 237,9 тис. осіб передбачається підготувати на денній формі навчання, що на 10,4% більше, ніж в минулому році.

Обсяг держзамовлення на підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем "молодший спеціаліст" встановлено на рівні 67,5 тис. осіб; "бакалавр" - 90,7 тис. осіб; "спеціаліст" - 42,9 тис. осіб; "магістр" - 60 тис. осіб.

Прийом до аспірантури і докторантури за державним замовленням встановлений на рівні 4,6 тис. осіб і 493 людини відповідно.

Також рішення передбачає встановити прогнозоване держзамовлення на 2017 рік в розмірі 241,9 тис. осіб, з них 215,9 тис. осіб для підготовки за денною формою навчання.

Водночас міністр фінансів Олександр Данилюк під час обговорення виступив проти такого рішення.

"У нас збільшується дежзамовлення на 12%, це одначає, що в наступному році буде 800 млн грн впливу на бюджет. Кого ми збільшуємо? Ми збільшуємо на денній формі на 22 тис. осіб і заочній формі, тобто люди, які працюють, ми за них будемо платити", - сказав міністр.

За його словами фонд стипендій "становить 40% всіх видатків, у Європі 10 %".

"Замість того, щоб вирішувати проблему, ми просто вливаємо кошти, такого собі ми не можемо дозволити. Чим більше ми навчаємо людей, тим гірше буде освіта", – обурився Данилюк.

Однак постанова була ухвалена всіма іншими міністрами.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші