Кабмін вирішив розділити "Нафтогаз" на дві компанії

Кабінет Міністрів України затвердив Постанову "Про відокремлення діяльності з транспортування та зберігання (закачування, відбору) природного газу"
Depo.Гроші
4 липня 2016 11:39
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба "Нафтогазу", передає depo.ua.

"Це рішення наближає Україну до повноцінної інтеграції із загальноєвропейською енергетичною системою", – зазначив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

Постанова затверджує план реструктуризації Нафтогазу з метою відокремлення діяльності з транспортування та зберігання газу. Передбачається створення акціонерного товариства "Магістральні газопроводи України" та акціонерного товариства "Підземні газосховища України", яким будуть передані відповідні активи ПАТ "Укртрансгаз" та 100% акцій яких будуть перебувати у державній власності.

Відповідні нормативні акти мають бути підготовлені протягом 2016-2017 років.

Постанова передбачає, що газотранспортні активи будуть передані новому оператору лише після винесення Стокгольмським арбітражем остаточного рішення за позовами між Нафтогазом та Газпромом.

ПАТ "Укртрансгаз" залишиться під контролем Нафтогазу до реалізації непрофільних активів та вирішення всіх наявних судових спорів компанії.

Нагадаємо, 2 липня у "Нафтогазі" заявили, що не платитимуть "Газпрому" за газ для бойовиків.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші