Уряд пустить з молотка 342 держпідприємства

Кабінет міністрів України затвердив перелік державних підприємств, що підлягають приватизації у 2015 році, додавши до нього порти, "Українське дунайське пароплавство" та деякі інші підприємства
Depo.Гроші
6 квітня 2015 16:40
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє "Економічна правда" з посиланням на урядову постанову, затверджену минулого тижня.

Згідно з документом, таке рішення обумовлене необхідністю оптимізації державного сектору економіки та залучення коштів приватних інвесторів у розвиток підприємств.

"Їх подальше збереження у державній власності є недоцільним", - наголошується в пояснювальній записці до документу.

За пропозиціями уповноважених органів управління до переліку державного майна, що підлягає приватизації, було включено 342 об'єкти.

Зокрема, в добувній промисловості серед них значаться: державний концерн "Укрторф", відокремлений підрозділ Шахтоуправління "Нововолинське" ДП "Волиньвугілля", Шахта "Південнодонбаська №3 ім. Сургая", Шахта "Дмитрова" ДП "Красноармійськвугілля", Шахта "Центральна" ДП "Красноармійськвугілля", відокремлені підрозділи ДП "Львіввугілля" та інші.

Також в списку є пакет акцій 16,5% Шахти ім. Засядька, та 50,5% ТОВ "Керамнадра".

В енергетичній галузі приватизації підлягають: "Центренерго" - 78% акцій, , "Донбасенерго" - 25%, Херсонська ТЕЦ, Одеська ТЕЦ, Миколаївська ТЕЦ та пакети акцій обленерго.

У нафтогазовій галузі - пакети акцій міськгазів.

У сільськогосподарській галузі: ДП "Конярство України" (близько 40 тис. га землі), Яготинський цукровий завод, ДП "Чутове" та інші.

У транспортній галузі: Гайворонський тепловозремонтний завод, Івано-Франківський локомотивремонтний завод, ТОВ "Торговий флот Донбасу", Авіакомпанія "Горлиця", авіаційне підприємство "Універсал Авіа".

У будівельній галузі: ПАТ "Дніпрометробуд".

У хімічній промисловості: Сумихімпром, Одеський припортовий завод, АК "Свема".

Крім того, в переліку фігурує ПАТ "Президент Готель", ПАТ "Атомпрофоздоровниця", ПАТ "Укрнафтопродукт".

Зокрема, в цьому списку є підприємства, які були виключені із переліку об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації. Йдеться про 13 портів, ПАТ "Українське Дунайське Пароплавство", Українську будівельну корпорація "Укрбуд" та інші.

Нагалаємо, що в грудні минулого року прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що уряд направить до парламенту законопроект про виключення 1200 підприємств зі списку стратегічних об'єктів, що не підлягають приватизації для подальшого продажу їх на світових біржах.