Уряд пустить з молотка 342 держпідприємства

Кабінет міністрів України затвердив перелік державних підприємств, що підлягають приватизації у 2015 році, додавши до нього порти, "Українське дунайське пароплавство" та деякі інші підприємства

Про це повідомляє "Економічна правда" з посиланням на урядову постанову, затверджену минулого тижня.

Згідно з документом, таке рішення обумовлене необхідністю оптимізації державного сектору економіки та залучення коштів приватних інвесторів у розвиток підприємств.

"Їх подальше збереження у державній власності є недоцільним", - наголошується в пояснювальній записці до документу.

За пропозиціями уповноважених органів управління до переліку державного майна, що підлягає приватизації, було включено 342 об'єкти.

Зокрема, в добувній промисловості серед них значаться: державний концерн "Укрторф", відокремлений підрозділ Шахтоуправління "Нововолинське" ДП "Волиньвугілля", Шахта "Південнодонбаська №3 ім. Сургая", Шахта "Дмитрова" ДП "Красноармійськвугілля", Шахта "Центральна" ДП "Красноармійськвугілля", відокремлені підрозділи ДП "Львіввугілля" та інші.

Також в списку є пакет акцій 16,5% Шахти ім. Засядька, та 50,5% ТОВ "Керамнадра".

В енергетичній галузі приватизації підлягають: "Центренерго" - 78% акцій, , "Донбасенерго" - 25%, Херсонська ТЕЦ, Одеська ТЕЦ, Миколаївська ТЕЦ та пакети акцій обленерго.

У нафтогазовій галузі - пакети акцій міськгазів.

У сільськогосподарській галузі: ДП "Конярство України" (близько 40 тис. га землі), Яготинський цукровий завод, ДП "Чутове" та інші.

У транспортній галузі: Гайворонський тепловозремонтний завод, Івано-Франківський локомотивремонтний завод, ТОВ "Торговий флот Донбасу", Авіакомпанія "Горлиця", авіаційне підприємство "Універсал Авіа".

У будівельній галузі: ПАТ "Дніпрометробуд".

У хімічній промисловості: Сумихімпром, Одеський припортовий завод, АК "Свема".

Крім того, в переліку фігурує ПАТ "Президент Готель", ПАТ "Атомпрофоздоровниця", ПАТ "Укрнафтопродукт".

Зокрема, в цьому списку є підприємства, які були виключені із переліку об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації. Йдеться про 13 портів, ПАТ "Українське Дунайське Пароплавство", Українську будівельну корпорація "Укрбуд" та інші.

Нагалаємо, що в грудні минулого року прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що уряд направить до парламенту законопроект про виключення 1200 підприємств зі списку стратегічних об'єктів, що не підлягають приватизації для подальшого продажу їх на світових біржах. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme