Уряд пропонує виплачувати депортованим татарам потрійну пенсію

Кабінет міністрів України пропонує виплачувати кримським татарам пенсію в потрійному розмірі за роботу у депортації
Depo.Гроші
25 серпня 2015 12:24
ФОТО: depo.ua

 Про це йдеться в законопроекті №2466 "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо стажу депортованих осіб), зареєстрованому у Верховній Раді України 3 серпня, повідомляє depo.ua.

"Депортованим особам, які перебували на спецпоселенні, який визначається періодом з моменту депортації до моменту зняття режиму спецпоселень, стаж їх роботи за період спецпоселення зараховується до страхового стажу для призначення пенсії в потрійному розмірі", - йдеться в тексті законопроекту.

Також у парламенті зареєстровано ще один законопроект, поданий Романом Шухевичем, в якому пропонується платити потрійну пенсію реабілітованим жертвам політичних репресій за роботу в період спецпоселення.

Згідно з законом "Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою", Україна визнає депортації народів, національних меншин та осіб з місць постійного проживання на підставі рішень, прийнятих органами державної влади СРСР або союзних республік, як незаконні та злочинні акти.

Нагадаємо, учасники Всесвітнього конгресу кримських татар закликають світову громадськість визнати геноцидом дії Росії зі знищення кримськотатарського народу у період з 1783 року, часу ліквідації історичної батьківщини кримських татар - Кримського Ханства, по сьогодні.

Довідка: Депортація кримських татар відбувалася 18-20 травня 1944 року. Тоді бійці НКВС за наказом із Москви зігнали до залізничних вагонів майже всі татарське населення Криму і відправили у бік Узбекистану 70-ма ешелонами.

Депортація офіційно обгрунтовувалася фактами участі кримських татар у колабораціоністських формуваннях, що виступали на боці нацистської Німеччини в період Великої Вітчизняної війни.

Більше новин економіки читайте в розділі Гроші. depo.ua