Кабмін пропонує приватизувати 13 портів

Уряд подав на розгляд Верховної Ради законопроект, що дозволяє приватизувати порти
Depo.Гроші
7 вересня 2015 11:30
ФОТО: depo.ua

Відповідний проект закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо об'єктів морського транспорту" №2488а від 10 серпня оприлюднено на сайті Верховної Ради, передає depo.ua.

У законопроекті йдеться про підприємства морського транспорту, а саме: Миколаївський, Одеський, Іллічівський, Білгород-Дністровський, Херсонський, Скадовський, Маріупольський, Бердянський, Ренійський, Ізмаїльський морські торговельні порти, а також мор порти "Південний", "Усть-Дунайськ" та спеціалізований морпорт "Октябрськ".

Крім того, з переліку заборонених до приватизації підприємств пропонується вилучити Українське Дунайське пароплавство, Державне Чорноморсько-Азовське виробничо-експлуатаційне управління морських шляхів, Чорноморське головне морське агентство "Інфлот" та Південний науково-дослідний проектно-конструкторський інститут морського флоту.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, виключення з переліку підприємств морського транспорту не означає виведення з державної власності їх майна, але дозволить забезпечити підвищення якості менеджменту, проведення реструктуризації підприємств, концентрацію профільних активів, залучення інвесторів, ділових партнерів.

Законопроектом також передбачено зупинення провадження у справах про банкрутство цих підприємств і запроваджується мораторій на порушення провадження у справах про їх банкрутство протягом трьох років.
Також передбачається заборонити продаж портів резидентам держави-агресора.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.