Кабмін планує переглянути ціни на електрику

Уряд планує ініціювати перегляд так званої "роттердамської" формули розрахунку вартості електроенергії
Depo.Гроші
6 липня 2016 14:38
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю "NewsOne" повідомив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, передає depo.ua.

"Ми не розуміємо, яким чином введена формула "Роттердам плюс". Аргументів щодо її застосування ми не бачимо. Ціну на біржі Роттердаму ще можна якось зрозуміти, але чому потрібно платити за фізичну поставку з Роттердама вугілля, яке купується в Україні, абсолютно незрозуміло", - сказав Розенко, додавши, що уряд буде ініціювати перегляд цієї формули і вже звертався до НКРЕ з цього приводу.

За його словами, електроенергія має бути альтернативою використанню газу, тому її вартість має знизитися.

"Я вважаю, що в процесі неминучого підняття ціни на газ, ціна на електроенергію повинна бути нижчою. У людей повинна бути альтернатива газу", - наголосив Розенко.

Нагадаємо, що 24 червня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив про необхідність терміново розібратися з ціною на вугілля за формулою "Роттердам+". На думку Гройсмана, у формулі багато "невідомих", а потрібно, щоб ціна була прозорою, а формування тарифу - зрозумілим.

Наприкінці квітня набрав чинності новий порядок формування прогнозної оптової ринкової ціни на електроенергію, згідно з яким ціна на вугілля для електростанцій розраховується за формулою "вартість розвантаження вугілля в порту Роттердама + вартість його транспортування в Україну". Тому  електрика подорожчала 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<