Кабмін не виключає, що буде купувати вугілля у Росії

Поки Україна чекає на поставки вугілля з Південно-Африканської Республіки, то може частково закуповувати його у Росії
Depo.Гроші
17 вересня 2014 19:00
ФОТО: depo.ua
Кабмін не виключає, що буде купувати вугілля у Росії
Кабмін не виключає, що буде купувати вугілля у Росії

Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан, передає ДеПо з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

Вартість вугілля, імпортованого з ПАР для потреб підконтрольної державі енергогенеруючої компанії «Центренерго», становить $91 за тонну в українському порту.

У той же час російське вугілля обійдеться компанії у $80 за тонну.

«До кінця цього місяця-початку наступного має бути перше судно з вугіллям (з ПАР)», - сказав він.

Продан уточнив, що партія вугілля на першому судні складе близько 87 тис. тонн, а місячні поставки за контрактом з ПАР очікуються на рівні близько 250 тис. тонн.

Міністр додав, що поки південноафриканське вугілля в дорозі, «Центренерго» буде частково забезпечувати свої потреби за рахунок покупки російського вугілля.

Відповідаючи на запитання про дії в разі, якщо Росія заборонить поставки свого вугілля в Україну, Продан сказав, що тоді будуть відкриті інші імпортні напрямки, наприклад, з Австралії.

Він ще раз пояснив, що необхідність імпорту вугілля виникла через зупинку відвантаження антрацитових марок вугілля із зони АТО і неможливість замінити їх вугіллям інших груп, що з профіцитом видобуваються в Україні або сусідній Польщі, через конструкції котлів на електростанціях. 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що бойовики руйнують шахти на Донбасі та вивозять українське вугілля до Росії.