Через війну бюджет недоотримав 5 млрд грн податків

Великі державні підприємства України не сплатили до бюджету близько 5 млрд грн податків у зв'язку з військовими діями на сході країни
Depo.Гроші
8 вересня 2014 17:48
ФОТО: depo.ua
Через війну бюджет недоотримав 5 млрд грн податків
Через війну бюджет недоотримав 5 млрд грн податків

Про це заявив глава Державної фіскальної служби Ігор Білоус, пише ДеПо з посиланням на «УНІАН».

«Весь державний сектор зараз перебуває в червоній зоні, і ніхто похвалитися не може. За вказівкою уряду ми цілеспрямовано підтримуємо оборонний сектор, зокрема «Укроборонпром». Ми йдемо йому назустріч у проблемних питаннях, в тому числі у відшкодуванні ПДВ і так далі. Цей сектор зараз повинен працювати як швейцарський годинник», - сказав Білоус.

Він зазначив, що мова йде про несплату податків на мільярди гривень великими державними монополіями.

«Йдеться про мільярди. І, якщо я не помиляюся, це 5 млрд грн, десь так», - сказав глава ДФС.

Білоус також зазначив, що значні труднощі у сплаті податків зазнають приватні великі компанії, такі як ДТЕК і СКМ, на яких негативно відбивається війна на сході країни.

«Найбільше проблем з ДТЕК. Це пов'язано з тими шахтами та підприємствами, які зараз фактично не працюють. У переліку підприємств, які знищені і фактично зараз не працюють, є і СКМ», - зазначив Білоус.

Разом з тим, глава ДФС підкреслив, що у відомства є претензії до керівників найбільших приватних і державних компаній, які за допомогою різних схем намагаються зменшити обсяги оподаткування, користуючись складною економічною ситуацією в країні.

Як повідомлялося, в січні-серпня 2014 року ДФС забезпечила надходжень до бюджету на суму понад 270 млрд грн, з яких близько 212 млрд грн - до держбюджету.

Раніше глава ГФС заявляв, що в серпні бюджет може недоотримати близько 900 млн грн з Донецької та Луганської областей у зв'язку з військовою ситуацією на сході країни.