Іран збільшує видобуток нафти

Уряд Ірану розпорядився збільшити видобуток нафти на 500 тис. барелів на добу
Depo.Гроші
18 січня 2016 16:11
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив заступник міністра нафти Ірану Рокнеддін Джаваді, передає depo.ua з посиланням на Reuters.

Розпорядження було випущено в понеділок, 18 січня, зазначив Джаваді, який також очолює Національну іранську нафтову компанію.

Міністр нафти Ірану Біджан Намдара Занганех раніше говорив про готовність збільшити видобуток на 0,5 млн барелів на добу протягом декількох тижнів після зняття санкцій і ще на стільки ж протягом шести місяців.

Рівень видобутку нафти в Ірані в 2008 році становило в середньому 4 млн барелів на добу, в 2011 році – 3,6 млн, а в грудні 2015 року – 2,7 млн, зазначав Bloomberg. За оцінкою експертів агентства, протягом 12 місяців після зняття санкцій Іран збільшить потужності на 680 тис барелів на добу.

Нагадаємо, США і Євросоюз скасували санкції, пов'язані з ядерною програмою Ірану, 16 січня. Це стало можливим після того, як МАГАТЕ офіційно визнало факт виконання Іраном своїх зобов'язань щодо обмеження своєї ядерної програми, переговори про яку пройшли в липні 2015 року. При цьому США зберегли частину обмежень, а пізніше ввели нові санкції, пов'язані з програмою випробування іранських балістичних ракет.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші