Іран відкинув пропозицію Росії заморозити видобуток нафти

Іран не прийняв пропозиції Росії і Саудівської Аравії щодо обмеження видобутку нафти з метою збільшення її вартості на світовому ринку
Depo.Гроші
24 лютого 2016 05:27
ФОТО: depo.ua

Про це заявив у вівторок, 23 лютого, іранський міністр нафти Біжан Намдара Зангане, передає depo.ua з посиланням на dw.com.

"Якщо видобуток сирої нафти в Ірані впаде, його значно обійдуть сусідні держави",- заявив він.

За словами Зангане, пропозиція про замороження рівня нафтовидобутку на рівні січня 2016 року є "сміховинним".

За словами міністра, країни, котрі висунули його, отримують по 10 млн барелів на день, в той час як Іран щодня видобуває 1 млн барелів.

Раніше Росія, Саудівська Аравія, Катар, Венесуела і Нігерія оголосили про готовність залишити обсяги видобутку нафти на січневому рівні. Однак вони погодилися піти на такий крок за умови, що їх ініціативу підтримають інші країни-експортери нафти. На загальну думку четвірки держав, обмежувальні заходи допоможуть стримати падіння цін на вуглеводневу сировину.

Після скасування міжнародних санкцій в січні 2016 року Іран оголосив про збільшення обсягів нафтовидобутку. При цьому Тегеран звинуватив Саудівську Аравію в тому, що вона збільшила свою частку на нафтовому ринку завдяки запровадженим ООН проти Ірану штрафним заходам.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші