Іран планує повернутись на "досанкційний" рівень експорту нафти за три місяці після зняття санкцій

Влада Ірану сподівається, що експорт її нафти зможе повернутися на рівень, що був до запровадження санкцій, протягом трьох місяців, якщо буде досягнуто остаточну угоду з країнами Заходу
Depo.Гроші
18 травня 2015 07:21
ФОТО: depo.ua

Як передає Reuters, про це у понеділок, 18 травня, заявив заступник міністра нафти Ірану Рокнедін Джаваді, який є також керівником Національної іранської нафтової компанії, в кулуарах Азійсько-нафтогазової конференції в Малайзії, передає depo.ua з посиланням на "Радіо свобода".

"Ми можемо повернутися до рівнів експорту, які мали до санкцій", - сказав чиновник, додавши, що йдеться про експорт близько 2,5 мільйонів барелів на добу.

Нагадаємо, Іран і світові держави нині проводить переговори щодо всеосяжної ядерної угоди, яка має на меті обмежити ядерну програму Тегерана в обмін на зняття санкцій, у тому числі ембарго на постачання нафти.

Рада Євросоюзу на рівні міністрів закордонних справ затвердила запровадження нафтового ембарго щодо Ірану у липні 2012 року. Постачання нафти з Ірану було заборонено у відповідь на відмову Тегерана припинити "чутливі" ядерні розробки.

За запасами нафти Іран посідає 4 місце у світі (після Саудівської Аравії, США і Росії). Сумарні запаси складають понад 350 мільярдів барелів. Частку Ірану у світовому видобутку сирої нафти оцінюють у понад 5,5 відсотків.

 

Мітки: Иран