Іран може стати головним постачальником газу в Європу – WSJ

Іран може стати основним постачальником природного газу в ЄС до кінця наступного десятиліття зважаючи на нові реалії після укладення ядерної угоди з Тегераном
Depo.Гроші
14 вересня 2015 11:10
ФОТО: depo.ua

Про це пише видання The Wall Street Journal, передає depo.ua.

На даний момент Європейська комісія вважає, що блок зможе імпортувати 25-35 млрд кубометрів газу в рік з Ірану до 2030 року. "Це могло б знизити залежність Блоку від поставок з Росії. Росія в даний час поставляє близько 130 мільярдів кубометрів в рік в ЄС", - наголошується в статті.

Передбачається, що газ в ЄС буде транспортуватися з Ірану через Іспанію.

Прес-секретар комісії підтвердив, що європейські перспективи в Ірані були однією з тем, що обговорювалися на зустрічі 4 вересня, але підкреслив, що представники ЄС не квапляться говорити про які-небудь офіційні домовленості. "Коли умови (ядерної угоди - ред.) будуть виконані, ми будемо дивитися у бік початку енергетичного діалогу на високому рівні з Іраном", - повідомили в ЄК.

У 2014 році Євросоюз негласно готувався почати імпорт газу з Ірану в міру поліпшення відносин з ним і погіршення - з Росією, основним постачальником газу до Європи. У квітні минулого року стало відомо, що ЄС хоче продовжити маршрут газопроводу з Азербайджану на південь Європи. Проект "Південний газовий коридор" передбачало будівництво до 2019 року системи газопроводів TANAP-TAP від азербайджанського родовища Шах-Деніз на шельфі Каспію через Грузію, Туреччину, Грецію, Албанію на південь Італії. За ним планувалося поставляти 6 млрд куб. м газу в Туреччину і 10 млрд куб. м до Європи. Євросоюз був готовий інвестувати близько 6 млрд євро в будівництво трубопроводів для закупівель сировини з Азербайджану, Туркменії та Ірану.

Угода щодо ядерної програми Ірану була підписана 14 липня. Згідно з документом Тегеран йде на цілий ряд поступок в питанні своєї ядерної програми. У відповідь західні країни почнуть поступове скасування економічних санкцій проти Ірану.

Голосування з приводу угоди з Іраном заплановано на 17 вересня. У кінці липня спікер палати представників США республіканець Джон Бейнер пообіцяв зірвати угоду з Іраном. За його словами, угода загрожує безпеці американського народу. Він вважає, що ця угода "швидше за все, розпалить гонку ядерних озброєнь у всьому світі".

Більше новин читайте на Гроші.depo.ua

Мітки: Газ