Інвестори вірять, що Україна домовиться з кредиторами, - Bloomberg

Інвестори тримають парі, що Україна і комітет кредиторів на чолі з Franklin Templeton рухаються до компромісу в переговорах щодо реструктуризації держборгу
Depo.Гроші
23 липня 2015 11:40
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Bloomberg.

Українські цінні папери дорожчають, незважаючи на загрозу дефолту (оцінюється в 27,9% як найвищий у світі). Це радше свідчить про те, що інвестори налаштовані оптимістично на перспективи досягнення угоди з офіційним Києвом, яка влаштує власників облігацій України. Єврооблігації України на $ 2,6 млрд з погашенням у липні 2017 року у середу подорожчали на 1,7 цента до 55,3 цента до доларового номіналом, відзначає Bloomberg. На початку липня ціна паперів становила 48 центів.

Час "Ч" для України - п'ятниця, 24 липня, коли країна повинна виплатити купон за єврооблігаціями на $ 120 млн. На думку аналітиків, якщо Україна виплатить гроші, це буде означати налаштованість Києва на досягнення угоди з кредиторами. Але одночасно послабить один з головних важелів Києва в переговорах - погрозу застосувати мораторій.

У разі рішення Києва вести мораторій, буде зафіксований технічний дефолт. Інші власники облігацій зможуть вимагати дострокового погашення зобов'язань. Це автоматично загрожує погіршити ситуацію з боргом "Путіна-Януковича" в $ 3 млрд перед РФ, повернення якого має відбутися у грудні.

Згідно з домовленостями з МВФ, Київ повинен заощадити понад $ 15 млрд за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - $ 5,2 млрд. Зараз Мінфін наполягає на списанні приблизно 40 відсотках від основної суми боргу.

Кредитори, в свою чергу, наполягають, що скорочення основної суми боргу не потрібно. В якості поступки Мінфін запропонував кредиторам додаткові "інструменти відновлення вартості", виплати за яким будуть проводитися в разі досягнення Україною більш високих, ніж зараз прогнозується, показників зростання ВВП.