Інтернет-гігант Google змінить назву

Американська компанія Google створила нову фірму Alphabet для реорганізації своєї керуючої структури
Depo.Гроші
11 серпня 2015 05:59
ФОТО: depo.ua
Інтернет-гігант Google змінить назву
Інтернет-гігант Google змінить назву

Як повідомили в Google, Alphabet стане холдинговою компанією, до якої увійде сама Google і її окремий підрозділ Calico, що управляє інвестиційними структурами інтернет-гіганта, передає depo.ua з посиланням на ТАСС.

Виконавчим директором Alphabet став співзасновник Google Ларрі Пейдж. Другий співзасновник пошуковика Сергій Брін отримав пост президента нової компанії.

Alphabet встигла вже відкрити власний сайт в інтернеті www.abc.xyz.

"Наша компанія зараз добре працює, але ми вважаємо, що можемо зробити її діяльність ще більш прозорою і підзвітною. Так що ми створюємо нову компанію під назвою Alphabet", - зазначив Пейдж. Крім Google і Calico, Alphabet отримає контроль над дослідницьким підрозділом інтернет-гіганта X-lab, яке займається розробкою, зокрема, системи доставки товарів на безпілотниках.

Пейдж уточнив, що акції Google на біржі замінять рівноцінними цінними паперами Alphabet. При цьому остання стане публічною акціонерною компанією, тобто її акції будуть звертатися на фондовому ринку без обмежень. "Google буде дочірньою компанією, яка цілком належить Alphabet", - підкреслив Пейдж, уточнивши, що в звітності нової фірми показники Google будуть публікуватися окремим рядком.

За його словами, новим виконавчим директором Google стане керівник відділу розвитку продуктів компанії індієць Сундар Пічаї. "Сергія і мене здивували його успіхи і ступінь відданості компанії. Для нас і для ради керуючих очевидно, що Сундару пора стати головним виконавчим директором Google", - заявив Пейдж.

Назва "Alphabet" ("алфавіт" в перекладі з англійської мови), підкреслив він, було обрано невипадково. "Нам сподобалася назва "Alphabet", оскільки воно означає сукупність букв, з яких складається мова - одне з найважливіших винаходів людства і один з основних способів індексування в пошуковій системі Google! Нам також сподобалося, що це слово означає "альфа-бет" ( "альфа" - прибутковість з інвестицій понад норму), якого ми домагаємося!", - пояснив співзасновник Google.

Більше новин економіки читайте в розділі Гроші. depo.ua.


Мітки: Google