Іноземні бізнесмени в Росії "завдяки" політиці Путіна за рік втратили €1,5 млрд

За 2014 рік іноземні виробники споживчих товарів втратили від позапланових заходів російського уряду €1,5 млрд
Depo.Гроші
19 жовтня 2015 07:01
ФОТО: depo.ua

Це випливає з доповіді великого іноземного бізнесу російському прем'єру Росії Дмитру Медведєву, передає depo.ua з посиланням на "Ведомости".

У доповіді закордонні бізнесмени підкреслюють, що тільки за 2014 році іноземні виробники споживчих товарів втратили від позапланових заходів російського уряду €1,5 млрд.

Зарубіжні підприємці звертають увагу прем'єра Росії на небезпеку стимулювання імпортозаміщення, яке може зовсім закрити ринок для іноземців. Крім того, у доповіді говориться, що уряд не оцінює наслідки багатьох своїх рішень. Наприклад, вказують автори доповіді, правила скидання стічних вод і закон про відходи обійшлися іноземним компаніям в 1% обороту.

Зарубіжні інвестори готові адаптуватися - з урахуванням довгострокових інтересів, але заходи повинні бути хоча б передбачуваними, наводить газета думку співробітника міжнародного виробника споживчих товарів.

Найбільше бізнесменів турбує регулювання, імпортозаміщення і локалізація, відзначає видання. Зокрема, підприємці скаржаться на обмеження закупівель іноземних медичних виробів.

З середини минулого року прямі інвестиції з-за кордону майже зупинилися, нагадує газета. За п'ять кварталів їх розмір склав $ 3,7 млрд.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua